סיקור הופעות

הפרויקט של רביבו במופע חגיגי – אגדות נרקמות בלילות

הפרויקט של רביבו מציין שבע שנות פעילות ומארח שבע אגדות מוזיקליות מהזמר הימתיכוני, במסגרת פסטיבל המוסיקה ראשון לציון, לייב פארק, ליל שלישי 15.10.2019. נכח תיעד ומדווח –יובל אראל, מצלמה שניה – שילי אראל.

כן גשם או לא גשם, נושא שכלל לא הזיז כהוא זה לאלפי הצופים שגדשו את מתחם הלייב פארק במערב ראשון אמש לקראת המופע הצפוי של האחים רביב "רביבו" וניר בן מנחם וחברם אלירן צור המוכרים בטייטל "הפרויקט של רביבו" המציינים שבע שנות פעילות.

הטברנה הכי גדולה. צילום יובל אראל
הטברנה הכי גדולה. צילום יובל אראל

הפרויקט שנודע בזכות מחרוזות השירים הימתיכוניים הישנים והטובים אותם הם החזירו לקדמת הבמה והתודעה (יחד עם אפקט הפרפר שהחזיר גם את מבצעיהם המקוריים לתודעה) לא רק לקהל הוותיק אלא גם לדורות הצעירים, קיים אמש מופע מחווה לאותן אגדות מוזיקליות ימתיכוניות שעל ברכי להיטיהן הם גדלו.

מהמשפחה, ישי לוי. צילום יובל אראל
מהמשפחה, ישי לוי. צילום יובל אראל

מדובר בשבעה זמרים וזמרות הנחשבים כעמודי תווך ופורצי הדרך לזמר הישראלי המזרחי הים תיכוני החל משנות השבעים של המאה הקודמת ועד היום – אבנר גדסי, דקלון, זהבה בן, חיים משה, ישי לוי, מרגלית צנעני ושימי תבורי.

כאמור, קצת אחרי השעה תשע בערב, עלו שלושת חברי הפרויקט על הבמה כשהם מלווים בהרכב נגנים ומיד פתח במחרוזות מוכרות משיריהם כפתיח לקראת שורת האירוחים בהמשך.

עם חיים משה, הדוד. צילום יובל אראל
עם חיים משה, הדוד. צילום יובל אראל

ואכן עם עליית האורחים, בזה אחר זה, הפך מתחם הלייב פאר לטברנה ימתיכונית אחת גדולה, המוני הצופים קמו ממקום מושביהם והצטרפו לשירה שעל הבמה כמו גם פצחו במחולות.

כל אחד מהאורחים שהצטרפו איש איש בתורו לשלושת הזמרים ביצע יחד עימם שנים מלהיטיו שקיבלו בערב הזה עיבוד מחדש במסגרתו הזמרים הוותיקים קיבלו את הכבוד הרב כמובילי השיר ומפעילי הקהל בתשובה, כאשר עיני ואוזני הכל ממוקדים לעבר האורח התורן. גם הוי ארט שהוקרן מאחור עם קטעי וידאו נדירים של האורח התורן בימי הזוהר שלו הוסיף רבות לאווירה ולתחושה המכבדת.

כבוד ואהבה לדקלון. צילום יובל אראל
כבוד ואהבה לדקלון. צילום יובל אראל

את הכבוד הגדול ביותר קיבל אמש מהקהל והפרויקט יוסי "דקלון" לוי סולנה של להקת "צללי הכרם" המיתולוגית כאשר כל הקהל הרב ם במיוחד עבורו בעת שנכנס לבמה ומחא לו כפיים ממושכות, כבוד של אמת למי שנחשב מוותיקי וחלוצי הזמר הימתיכוני.

היה זה ערב שתוכו רצוף אהבה, אהבת האדם ואהבת החינם.

היינו שם בתחילתו של התהליך עוד בשלב חדרי החזרות, תנו הצצה

הפרויקט של רביבו – הצדעה של אהבה

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום שילי אראל

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום יובל אראל

קטעי וידאו מהמופע

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: