כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנהחדשות מקומיות

הפליטה של גרוניך

אמירה אומללה של שלמה גרוניך במהלך המופע בפסטיבל עין גב עוררה תגובות סוערות, כל הפרטים

הערב, במהלך הופעתו של הזמר והיוצר שלמה גרוניך בפסטיבל בעין גב שעומד השנה בסימן מחווה לתוכנית הוותיקה של גלי צה"ל – "ארבע אחר הצהריים" המציינת 40 שנה, הוא פנה אל הקהל ואמר את המילים הבאות -"אתם אשכנזיים כאלה, כזה קהל אני רוצה תמיד ששרים יפה. אין פה אפילו צ'חצ'ח אחד". האמירה הזו הובילה לתגובתה המיידית של מנחת האירוע מגישת הטלוויזיה נסלי ברדה – "אולי לא שמת לב שכל עם ישראל יושב פה בקהל והשירים שייכים לכולם". שלמה גרוניך שב מיד אל הבמה והתנצל בפני הקהל – "סליחה. לא הייתי צריך להגיד את זה. נפלט לי".

התגובות לא אחרו להגיע, בין המגיבים הזמר והיוצר אביב גפן שכתב ברשת – "אין לי סימפטיה לגזענים". תגובות נוספות הגיעו מכל קצוווי הרשת.

גם מיקי גבריאלוב, אשר נטל חלק במופע הביע את שאת נפשו על פליטת הפה של גרוניך – "סייג לחוכמה שתיקה"

מאוחר יותר פרסם גרוניך הודעת התנצלות בחשבונו ברשת – "לאור פליטת הפה שהיתה לי הערב במהלך הופעתי בפסטיבל עין גב, אני באמת מצטער על האמירה המטופשת, לא יודע מאיין באה לי בדיחה גרועה זו, אני מתנצל מעומק הלב. לאור שיתופי הפעולה שלי לאורך השנים אי אפשר לחשוד בי שאני גזען."

ועל כך נאמר – חיים ומות ביד הלשון. שלוימה, תמשיך לשיר ולנגן, אל תדבר שטויות.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d