חדשות הסצנהחדשות מקומיות

הפעימה השלישית – הופעות עם 5,000 צופים

השלב הבא שיובא לאישור הממשלה, הופעות ואירועים – בין 1,000 ועד 3,000 צופים באולם מקורה, בין 3.000 ועד 5.000 צופים תחת כיפת השמיים, ההחלטה עשויה לזרז גם קיום הופעות חו"ל,כל הפרטים

במהלך דיונים בין גורמי המקצוע במשרד התרבות והספורט לבין מקביליהם במשרד הבריאות, ולקראת הבאת תקנות הקורונה לאישור הממשלה, סוכם על הרחבה נוספת למתווה שיגדיל את תפוסת הקהל באולמות התרבות ובמגרשי הספורט. הסיכום מגיע בהמשך ישיר לפתיחת אולמות התרבות ומגרשי הספורט בפעימה הראשונה והשנייה ובמטרה להמשיך עם הרחבת תפוסת הקהל באולמות ובמגרשים בפעימות הבאות. המתווה יבחין בין אולמות בחלל סגור (הן בעולם התרבות והן בעולם הספורט) לבין אצטדיונים ומתחמי הופעות בחלל הפתוח.

ואלו עיקרי המתווה:

  1. אולמות בחלל סגור:
  • באולם המכיל עד 5,000 מקומות – תתאפשר הכנסת קהל של עד 75% מתפוסת המקום, או עד למספר גג של 1,000 צופים.
  • באולם המכיל מעל ל-5,000 מקומות – תתאפשר הכנסת קהל של עד 30% מתפוסת המקום, או עד למספר גג של 3,000 צופים.
  1. אצטדיונים ומתחמי הופעות בחלל פתוח:
  • במתחם המכיל עד 10,000 מקומות – תתאפשר הכנסת קהל של עד 50% מתפוסת המקום או עד למספר גג של 3,000 צופים (אחוז התפוסה באצטדיונים קטנים יסוכם סופית מחר).
  • במתחם המכיל מעל ל-10,000 מקומות – תתאפשר הכנסת קהל של עד 30% מתפוסת המקום או עד למספר גג של 5,000 צופים.

יש לציין כי הסיכום מותנה באישור הממשלה שצפויה להתכנס בימים הקרובים

בעקבות ההחלטה המשותפת מסר שר התרבות והספורט, חילי טרופר – "אנחנו אחרי מו״מ ארוך והגדלנו משמעותית את כמות הצופים באולמות התרבות ובמגרשי הספורט. זו בשורה טובה, אבל העבודה עוד לא נגמרה. רצינו להכניס יותר קהל ואנחנו לא ננוח עד שנחזיר את כל הקהל. לשמחתי, התחומים הכי פתוחים עם מספר הצופים והאוהדים הכי גדול ממשיכים להיות תחומי התרבות והספורט. אנחנו נתכנס לישיבות עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות לאחר התחלת הפעימה הנ״ל, על מנת שנוכל להגדיל יותר את כניסת הקהל בפעימות הבאות. אני קורא לקהל כולו להמשיך ולהקפיד על הנחיות הבריאות ולשמור על חייהם."

ואנחנו מוסיפים כי במידה והמתווה הצפוי יאושר בידי הממשלה ולצד הידיעה כי בג"ץ ביטל את ההחלוה נהמטורללת בויסות הבאים מחו"ל, תוסיפו לכך את האפשרות לבצע בדיקות מהירות לגילוי אנטיגנים של הנגיף, הרי זהו הפתח לתחילת המופעים של אמנים מחו"ל, רשמו זאת לפניכם. מתחמי מופעים דוגמת אמפי לייב פארק בראשל"צ, אמפי פארק רעננה, פארק הירקון, מתחם הדשא בגני התערוכה ואפילו האמפי באשדוד הם בין המקומות בהם ניתן להכיל לפי המתווה עד 5,000 צופים. משרדי הפקות רבים המתמחים בהבאת אמנים מעבר לים עשויים לשנע כעת את האירועים הצפויים ממקומות יותר קטנים יחסית לארנות הגדולות ובכך להימנע מביטולים ואפילו להגדיל את מספר הכרטיסים הנמכר…שימו לב!!!

עדכון: המתווה אושר ויכנס לתוקף החל ממחר יום שישי 19.3.2021.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: