פס קול שבועי

העצים של אבישי

אמן הקונטרבס והבס בסוגת הג'אז אבישי כהן משחרר בסוף השבוע את אלבומו החדש – Arvoles טייטל שתרגומו נובע משפת הלדינו ובעברית – עצים.

זהו אלבום אווירתי, סוג של אמביינט בתפיסתו, המשייט בעולמות הג'אז, כולל עשר רצועות מוזיקליות אינסטרומנטליות שנכתבו, והופקו מוזיקלית בידי אבישי כהן והמפיק לארס נילסן תחת הלייבל Razdaz Recordz ומשווק בארץ באמצעות התו השמיני.

לצידו של אבישי מנגנים חברי הטריו העכשווי שלו – המתופף נעם דוד (ישראל) והפסנתרן אלצ'ין שירינוב (אזרבייג'ן), אשר יצטרפו אל אבישי למופע ההשקה הישראלי של האלבום, הוא מופע הפתיחה החגיגי של פסטיבל הג'אז באילת במהדורת הקיץ שיתקיים בתאריך 25 באוגוסט.

מופע שהיה  בכותרות לאחר אי הבנות שהתגלעו בין הנהלת הפסטיבל לאבישי, אולם לאחר הסרת ענני אי הבהירות הכל הגיע לסיום טוב וכאמור אבישי יפתח את הפסטיבל אשר הוא היה מנהלו המוזיקלי עד לפני מספר שנים…

בנוסף לשני נגניו הצטרפו להקלטות האלבום גם ביורן סמואלסון (טרומבון) ואנדרס הגברג (חליל).

לקראת יציאתו של האלבום סיפר אבישי כי הוא מנסה במסגרתו לחזור ליסודות – "…אפשר לומר שאני חוזר ליסודות, אבל עם הבגרות והחזון שהביאו לי שני העשורים האחרונים. נוסטלגיה במיטבה היא הרגשה החזקה ביותר, הרומנטית ביותר, הכנה, המתוקה. ואני מסכים שזה עובר בכל האלבום, עם יצירות כמו 'ילדות', 'ניו יורק' 90 'נוסטלגיה'. הייתה לי הילדות הכי מאושרת, ואני גאה מאוד שיכולתי לכלול את אחד הציורים של אמי על הכריכה הקדמית של האלבום. היא אמנית בזכות עצמה, וזה סגר מעגל שלם. אני מאוד גאה לעבוד איתה בצורה כזאת ".

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: