סיקור הופעות

שניים בראשון

ערב ראשון בשבוע, שני מופעים בדרך לאלבום, חמי בן דוד באוזן בר, רועי ירקוני וקרני פוסטל ברוטשילד 12, נכח, תיעד ומדווח – יובל אראל.

שירי משוררות, רוטשילד 12. צילום: יובל אראל
שירי משוררות, רוטשילד 12. צילום: יובל אראל

שיטוט לילי בפתחו של השבוע מביא לעין ולאוזן מופעים לקראת השקת אלבומים חדשים, מצד אחד יוצר ומבצע שנחשף בתוכנית ריאליטי ומצדו השני של הלילה שני יוצרים מבצעים וותיקים, זה גם אלו מגישים מופע מהוקצע עם שורת שירים מעולה, הצצה והאזנה.

חמי בן דוד, אוזןבר. צילום: יובל אראל
חמי בן דוד, אוזןבר. צילום: יובל אראל

השיטוט נפתח בביקור במועדון אוזן בר בפינת שדרות בן ציון והמלך ג'ורג', חמי בן דוד, יוצא תכנית הריאליטי המוזיקלית "כוכב נולד 10", מגיע עם מעיין סימונה ואריאל טוכמן בטריו גיטרות, חשמליות ואקוסטיות, להגיש מבחר משיריו, אותם כתב, הלחין ומבצע, טקסטים מצויינים, בעלי עניין וצחות לשון, עטופים בהלחנה לצד הפקה מוזיקלית המעשירה בנופך חדשני, קמצוץ אפקטים אלקטרוני ותרגילי תיפוף על תיבת תהודה של גיטרה אקוסטית, יוצרים חוויה מענגת לאוזניים ולמחשבה.

וכקוריוז מציין חמי מעל הבמה אל מול קהל הישוב סביב השולחנות באווירה אינטימית מה כי הערב הנו גם חגיגת יום הולדת לאמו ומזמין את אחיותיו להצטרף אליו לביצוע השיר של ניל יאנג – Heart of Gold, בבחינת עם יאנג לא בא לתל אביב, תל אביב מגיעה ליאנג.

קרני פוסטל בשירי משוררות, רוטשילד 12. צילום: יובל אראל
קרני פוסטל בשירי משוררות, רוטשילד 12. צילום: יובל אראל

המשכו של הערב מתרחש ברוטשילד 12, בעוד הקהל בחצר ומסביב לשולחן האבירים הענקי במרכזו של הבר עסוקים באלכוהול ושיחות סרק מתארגנים הקלידן רועי ירקוני ונגנית הצ'לו קרני פוסטל יחד עם חברי ההרכב המלווה – עומר הרשמן  – גיטרות, דן קרפמן – בס, גיורי פוליטי – תופים, להגיש מופע בכורה לקראת הוצאת אלבום EP משותף, האלבום יכלול שירי משוררות וותיקות לצד צעירות ומתוכו כבר שוחרר להאזנה שירה של דליה רביקוביץ' – דברים שיש להם שיעור. הפרוייקט של ירקוני ופוסטל הופק בידיו האמונות של עומר הרשמן. גם הרכב זה יוצר במסורת ההרכבים שרועי שותף להם כפאניק אנסמבל, צליל קסום ומעט מלנכולי לשירים, הנותנים דרור למחשבות בהאזנה נקייה …

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע באוזןבר

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע ברוטשילד 12

ווידאו

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: