פס קול שבועי

פרויקט "פנסים" יוצא לדרך – איתך

סנונית ראשונה מתוך "פנסים", פרויקט רוק ישראלי של המלחין והפזמונאי אלירן אביתר-לוי, המאחד לתוכו נבחרת זמרים, הבוקר יוצא שירה של אסי לוי (השחקנית – העולם מצחיק, אביבה אהובתי) "איתך", האזנה והצצה…

אסי לוי ואביתר לוי. צילום: יח
אסי לוי ואביתר לוי. צילום: יח"צ

אלירן אביתר לוי, מנהל אולפן ההקלטות Sound Lab ובוגר בית הספר רימון, החל לפני כשנה לקבץ מוסיקאים, זמרים יוצרים לפרוייקט שירים שונה. בפרוייקט משתתפים בין היתר  כמה מהזמרים הייחודיים ברוק הישראלי – ירמי קפלן, דודי לוי, נמרוד לב, ג'קו אייזנברג, עמיר (ג'נגו) רוסיאנו, גבי שושן ואחרים, לצידם נוטלים חלק מוסיקאים כפיטר רוט, רון בונקר, עמית יצחק, יאיר דלל ואהובה עוזרי.

השיר הראשון מתוך הפרויקט הנקרא "פנסים" הוא שירה של אסי לוי – "איתך" שנכתב והולחן בידי אלירן אביתר לוי, זהו שיר החושף את פנימיותה של אסי ואהבתה לבת זוג.

"…חלומות ישנים

מזכירים לי לב נשבר

איתך זה לא אותו הדבר

ברחובות משתנים

אותו צימאון מוכר

איתך זה לא אותו הדבר…"

עם כל זמר יצר אלירן אביתר לוי חיבור אומנותי, העבודה על הפרויקט הפכה במהרה לחקר עולמות מרגש, ובקרוב ידלקו עוד פנסים...

בבלוג אישי חושף אלירן אביתר לוי כי בעקבות דברים ששמע מגלעד כהנא (ג'ירפות) על מרחק הזמן העובר בין כתיבת שיר, הקלטתו ועד להשמעתו, ובעצם המוסיקאי כבר נמצא במקום אחר בהוויתו האישית, ליצירה לוקח זמן להיוולד. אבל שירים, מעצם דמיונם לתמונות המשמרות את הרגע, נותנים לך ערך מוסף של חזרה לאותם רגעים נפלאים.  איזה שיר היה זורק אותך עכשיו מהמקום הישר לרגע אחר בחיים?

לדבריו החל את העבודה עם כל זמר וזמר בבדיקה  מה מתאים ולמי בפגישות ג'ימג'ום של שירה וגיטרה עם אותם זמרים, על שיר  ישראלי ידוע שהם בחרו, ולבחון בתוך כך מה מתאים ולמי.

 

בואו להציץ על הפרוייקט – מידע שוטף בפייסבוק, תמונות מהאולפן באינסטגרם וכמה רגעי חזרות ביוטיוב

פנסים בפייסבוק (בלוג אישי)

https://www.facebook.com/panasim

פנסים באינסטגרם – רגעים מונצחים מהחזרות

http://instagram.com/panasim/

הצצה לסשן הקלטות באולפן

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: