חדשות הסצנהחדשות מקומיותמאמרים חמיםמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

המופע של אלון עדר באיקאה

המחאה של אלון עדר כמו אגרוף לפרצוף המדינה, במקום הכי לוהט בגיהינום הישראלי

לכאורה, אלון עדר, מוזיקאי יוצר ומבצע מחליט לעשות מחווה לציבור, לוקח גיטרה ומגיע היום לסניף של רשת איקאה, הרשת המוכרת ריהוט בהרכבה עצמית, מקדש המכנה המשותף הכי פופולארי בישראל ובית העסק הראשון שנפתח לציבור אחרי הסגר של החורף, שם הוא עומד לפני עמדות הקופות ומבצע את השיר – "שיר לאמא" מתוך האלבום "השמרנים שוב באופנה" שיצא במסגרת אלון עדר ולהקה בשנת 2017 .

למעשה, אלון עדר יוצא במופע מחאה כנגד מדיניות או יותר נכון חוסר המדיניות הממשלתית מול עולם התרבות. בעוד עולם התרבות מפרכס פירכוסים ונשימות אחרונות תוך כדי חירחורים קשים, קפסולות, 20 איש, 500 איש, בדיקות חום ועוד כהנה וכהנה הגבלות ואמירות מהוססות של האחראים כביכול – משרד הבריאות, משרד התרבות, הוא עושה מעשה ומראה כי אפשר בעצם להופיע גם מול קהל אלפים שלא מגודר בקפסולות ולא חותם על הצהרות בריאות.

כי באיקאה אין קפסולות והקהל רשאי להסתובב כאוות נפשו במתחם, אז למה אי אפשר לקיים הופעות במועדונים? למה אי אפשר לקיים אירועים מרובי משתתפים? למה הפגנות כן והופעות לא?

למה, רבאק!!

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: