פס קול שבועי

דורון רפאלי – המפתח

אלבומו השלישי של דורון רפאלי - "המפתח" הוא מסע תובנות בתהליך ריפוי עצמי

שלוש שנים מאז חגג דורון רפאלי את יציאת אלבומו הקודם "בית אבא" הוא משיק בימים אלו את אלבומו השלישי – "המפתח", אלבום הכולל תריסר שירים שנכתבו, הולחנו ואף הופקו בידי דורון רפאלי (בסיועו של יאיר סתוי). דגש מיוחד ומקום של כבוד יש למילה הכתובה ומושרת, הטקסטים של דורון באלבום זה הם מעין תהליך תרפויטי עצמי במקביל להחלמה והשיקום הפיזיולוגים מהתמודדות עם מחלה קשה שפקדה אותו ולשמחתנו הוא נחלץ ממנה.
דורון שבדרך כלל מנגן בכלי הקשה ותופים נחשף באלבום החדש כבעל נשמה עמוקה ויכולות ביטוי טקסטואליות חזקות ועשירות ביותר באמצעותן הוא חולק עם המאזינים את החוויות, המחשבות והוויה שעימן ובהן הוא חי את התהליך. מבלי להיכנס עמוק אל תוך הטקסטים אומר שיש כאן כמה שירים שכבר בהאזנה ראשונה אתה מבין ומזדהה עימם, המאבק, הלך הרוח, התובנה. את כל אלו כאמור חולק דורון רפאלי עם המאזינים ועושה זאת בצורה הכי יפה ואיכותית שרק ניתן. הסגנונות המוזיקלים העוטפים את השירים הם רבגוניים ממש כמו מסלולו המוזיקלי של דורון לפני ואחרי.

להאזנה – בנדקמפ, ספוטיפיי, תבחרו את הפלטפורמה הנוחה לכם:

כך דורון בעצמו על האלבום החדש – ”את המפתח מצאתי תוך כדי צעידה, במצב של אפיסת כוחות ואיבוד תקווה. יום אחד, במהלך מסע ההחלמה שלי גיליתי שיש חיים שלא הכרתי. רק מעומק התהום הבנתי מהי אהבה עצמית ומהי באמת כנות. זה אולי נשמע נדוש וקלישאתי אבל רק כשאיפשרתי לחוויות הפשוטות ביום יום, לחדור פנימה, בלי פילטרים של ביקורת ושיפוטיות, הציף אותי עונג גדול. הרגשתי איך אני צומח ומתחזק."

בתאריך 31 במרץ דורון רפאלי יחגוג את יציאתו של האלבום במופע חגיגי שיתקיים במועדון תמונע בתל אביב.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: