כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פסטיבל הפסנתר 2019ראיונות עם מוזיקאים

נורמן עיסא בראיון לקראת פסטיבל הפסנתר

נורמן עיסא עוזב לרגע את בימת המשחק כדי להופיע בפסטיבל הפסנתר ה- 21 של תל אביב-יפו בנובמבר הקרוב, צפו בראיון לקראת.

לקראת פסטיבל הפסנתר ה- 21 של תל אביב -יפו נפגשנו עם נורמן עיסא, שחקן וזמר במסגרת אירוע ההכרזה על הפסטיבל שהתקיים בתאריך 02.09.2019 במתחם מוזיאון תל אביב לאמנות. במהלך המפגש ראיין השדרן והעורך המיתולוגי טוני פיין את נורמן לקראת המופע הצפוי בפסטיבל. צילום וידאו – יובל אראל.

במופע במסגרת הפסטיבל השחקן האהוב נורמן עיסא יציג מבט קומי על חייו – מילדותו בוואדי ניסנס בחיפה ועד היום. מופע העובר בין רגעים פיקנטיים לצד סיפורים מפתיעים מאחורי הקלעים, אותם הוא מטבל בקטעי שירה ומוזיקה חיה. לצידו על הבמה יוסי בן-נון בפסנתר ומיכל רהט בכלי הקשה.

את נורמן עיסא דווקא כזמר חווינו לפני מספר שנים במספר הזדמנויות, הראשונה כאשר התארח בהופעתה של להקת הרוק "חלאס" העכואית במועדון לבונטין 7 והשנייה כאורח בהופעתה של להקת פשוטי הרחוב במועדון פאפאיתו, הנה כמה מילים מפרגנות שכתבתי על נורמן בעקבות ההופעות הללו – "מסתבר שנורמן הוא לא רק שחקן וגם זמר, הוא גם בדרן, מספר בדיחות וסוג של מולטי טלנט, סיפוריו (החוזרים, מנסיוני) אודות היותו נער מקהלה בכנסיית יום א בגליל, היותו זמר חתונות וחפלות ועוד מיני סיפורים המטובלים בהרבה הומור המעלים גלי צחוק  בקהל, מהווים חיבור וקישור מוצלח לביצועי השירים, הוא מסלסל כמו אחרון זמרי החפלות המקצועיים, אך גם שר בעברית רהוטה את הטקסטים שאלול כותב בפשטות, חום וחן טיפה נאיבי (כי הגליל זה לא תל אביב עיר ללא הפסקה, ברים, שוק בשר וחיי לילה סוערים…), אך עם לא מעט מוסרי השכל חשופים או מוצנעים, שם הלהקה מקרין ישירות על ההוויה והחוויה, פשטות, עממיות, ישירות והרבה חום ואהבה למוסיקה ולשירה."

המופע יתקיים בתאריך 15 בנובמבר, יום שישי בשעה 20:00 בערב באולם הקאמרי 3 סמוך למוזיאון תל אביב לאמנות. לחצו כאן לרכישת כרטיסים למופע.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d