הופעות בינלאומיות

המופע של ריילנד בקסטר וחברים

ריילנד בקסטר - Rayland Baxter, חוזר לישראל ומופיע באוזןבר עם כמה חברים, השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין הגיע במוצ"ש למופע וחזר עם החוויות המראות והקולות.

את סגנונו המוזיקלי ינק ריילנד בילדותו לא רק מאזור מגוריו בנאשוויל אלא אף מאביו, באקי בקסטר, מוזיקאי שניגן עם בוב דילן ואף עם הרכב הפופ האלטרנטיבי – R.E.M.

Rayland Baxter By Tony Fyne
Rayland Baxter By Tony Fyne

אין זה ביקורו הראשון של ריילנד בקסטר בישראל, לכוכב הקאנטרי פופ האלטרנטיבי יליד נאשוויל יש רומן ממושך עם מדינת ישראל, הוא הספיק לחיות תקופה מסויימת בעוטף עזה ולחוות את החיים בצל הטרור, ההשפעות והחוויות הללו עובדו על ידו לכלל אלבום שעונה לשם "ashkeLON" אשר יצא בשנת 2013.

מסתבר שה"חיידק הישראלי" דבק בריילנד והוא נוטה להזכיר אותנו באלבומיו השונים, השבוע הוא חזר לישראל וקיים מופע לילי במוצאי שבת באוזןבר החוגגת החל מהשבוע את יום הולדתה ה-11 .

 Benjamin's Brother By Tony Fyne
Benjamin's Brother By Tony Fyne

כבר עבר יותר מעשור מאז נפתחה חנות המוזיקה הכי גדולה בתל אביב עם שגרירת ההופעות הקטנה יותר שלה בקומה השניה בבניין קולנוע מקסים המיתולוגי, מי היה מאמין?!!!

את הופעתו של ריילנד בקסטר פתחו שורת אמנים מהזן האיכותי, הערב נפתח עם מופע של חברי להקת Benjamin's Brother שסגנונם המוזיקלי ממשיך את אותו קו שריילנד עצמו מתווה ביצירתו. גם היוצרת המקומית לורן נוימן נטלה חלק קצרצר בסשן מופעי הפתיחה ואף עלתה לדואט עם ארון אמברי, מולטי אינסטרומנטליסט שהגיע יחד עם ריילנד אך הגיש מופע משלו, לא פחות משובח מקודמיו הישראלים. לורן הספיקה לארח בהפתעה את ריילנד בקסטר ואארון אמבלי שבוע קודם לכן בהופעה שלה בתיבה ביפו

 Aaron Embry By Tony Fyne
Aaron Embry By Tony Fyne

את המשכו של הערב ולתוך השעות הקטנות של הלילה, ממש עד הרמת הכסאות מסביב לבר באוזןבר, לקח ריילנד בקסטר כשהוא מהפנט את הנוכחים במועדון האינטימי עם שורה ארוכה של שירים שרק טרובדור אמיתי יכול ליצור ולהגיש כשהוא משלב נרטיבים מרתקים לצד מנגינות פופ רך העושה נעים.

כאמור טוני פיין דאג להביא את הקולות והמראות.

  • לחצו לצפייה בגלריית תמונות של בנג'מין ברדרז
  • לחצו לצפייה בגלריית תמונות של ארון אמברי
  • לחצו לצפייה בגלריית תמונות של ריילנד בקסטר

קטעי וידאו מהמופע

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: