חדשות הסצנה

הנשיא יעניק את הפרס ע"ש וולף לסר פול מקרטני

הבוקר הכריזה וועדת הפרס מטעם הקרן על שם ריקרדו וסברינה וולף כי סר פול מקרטני זוכה השנה בפרס הקרן בקטגוריית אמנות. הפרס מוענק מידי שנה על ידי נשיא המדינה בטקס מיוחד המתקיים במשכן כנסת ישראל בסוף חודש מאי. 

האם סר פול מקרטני שזיכה את חובבי המוזיקה והביטלמניה בישראל בנוכחותו כאשר קיים מופע חד פעמי בפארק הירקון בשנת 2008 יגיע לישראל על מנת לקבל את הפרס המכובד? לא שהוא ממש זקוק לסכום הכסף המצורף לפרס על סך 50 אלף דולר, זהו יותר עניין של הכבוד הרב המלווה בכך, ובכן, פול מקרטני כבר זכה באחד התארים הכי מכובדים שבני אנוש יכולים לקבל כאשר קיבל יחד עם חבריו ללהקת הביטלס את התואר סר ממלכת אנגליה כהוקרה על תרומתם כלהקה ומוזיקאים לכבודה ויוקרתה של הממלכה הבריטית.

כידוע, חברו ללהקה, רינגו סטאר, המתופף המיתולוגי של הביטלס, אמור להגיע אף הוא לארץ כדי לקיים מופע בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב בתאריך 23 ביוני.

להלן נימוקי ועדת השיפוט: "אין ספק שמקרטני הוא המבצע ומלחין המוזיקה הפופולרית המצליח ביותר מבחינה מסחרית. מקרטני הוא לא רק מוזיקאי רוק, מקרטני נחשב למוסד בריטי, אייקון כמו בירה חמה וקריקט, הוא היה לחלק מן הזהות הבריטית. הרבגוניות שלו מהווה בסיס לקשת יצירה יוצאת דופן, החל ברוק כבד וכלה במנגינות אינטימיות שוברות לב ובלתי נשכחות. גם התמלילים שלו מתפרשים על פני מנעד רחב: מן התמים והמקסים ועד לנוקב ולמייאש. הוא נגע בלבם של הבריות בכל העולם, כאחד מן החיפושיות וגם בהמשך בהרכבים האחרים, בהם גם כחבר בלהקת כנפיים. בדומה לכל אמנות גדולה המנגינות שלו הן זמניות ועל זמניות: היום כבר דור שלישי שבוי בדמיונו מעורר הקנאה. סביר להניח ששיריו, כמו אלה של ברהמס, פורה, דביוסי וראוול, ובדומה לאלה של קודמיו המודרניים (בהם קול פורטר, ג'רום קרן וג'ורג גרשווין) יושרו וישמשו מקור הנאה כל עוד בני אדם יתנו קולם בשיר".

ובכלל, בלי שום קשר לפרס היוקרתי, שמו של מקרטני עלה כאן בבלוג בקיץ האחרון בהקשר למידע כי הוא מועמד רציני לקיים הופעה נוספת בפארק הירקון בעקבות ההצלחה לפני עשור, מי יודע, אולי הפעם תהיה הזדמנות לסגור איזה בוקינג אמיתי…

 

רגעים מביקורו הקודם בתל אביב, וידאו בידי בן רבסקי

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: