סיקור הופעות

קולולו לו וקוקו רי קוקו

המימונה שלפני המימונה – ערב של צהלולים אקלקטים ומלאי גרוב מבית זה זה, שישי, 29.04.2016, מועדון רדינג 3, נכחו ותיעדו יובל ושילי אראל.

קמילה, אלן ויונתן, צהלולי הקווקז. צילום: שילי אראל
קמילה, אלן ויונתן, צהלולי הקווקז. צילום: שילי אראל

כאשר הצוות של זה.זה – ZE.ZE הכריז על חפלת המימונה בערב לפני המימונה הרשמית הבנו כי זו ההזדמנות היחידה שלנו ליטול חלק במימונה מכיוון שבערב הרשמי אנחנו כבר במקום אחר, עם טעמים איטלקיים..

שאפיטה, קוקו רי קוקו..צילום: יובל אראל
שאפיטה, קוקו רי קוקו..צילום: יובל אראל

הצוות של ארגון ZE.ZE פרץ לתודעה הציבורית הרחבה בעקבות פרוייקט פילהרמונית הרחוב שאיגד נגני רחוב לכדי הרכב מוסיקלי מסודר לסדרת הופעות במועדון בארבי מלווים את דני סנדרסון, קובי אוז, אפרת גוש ועוד שורת אמנים מוכרים. בכלל ZE.ZE בהגדרתו מהווה בית ליצירת פרויקטים חברתיים אומנותיים ויצירתיים בעלי מודל כלכלי עצמאי. פרויקטי ZE.ZE שמים דגש על כך שעשייה חברתית יכולה להיות מהנה ויצירתית. הפרויקטים מנוהלים במודל עסקי והרווחים מושקעים במיזמים חברתיים נוספים המגישים ערך מוסף לחברה, דוגמת בית דפוס המעסיק אסירות משוחררות, סדרת הרצאות על ידי "אנשים שבדרך כלל לא מרצים", "אמנות שנוגעת" תערוכת אמנות המשלבת עיוורים וכבדי ראייה ואמנים וסטודנטים לאמנות ועוד…

יפתח אבן, חליל הרגאיי. צילום: יובל אראל
יפתח אבן, חליל הרגאיי. צילום: יובל אראל

מעת לעת אנחנו עוקבים אחר פעילויות ארגונים ועמותות קהילתיות וחברתיות אחרות המפיקות ערבי הופעות לצד המסר החברתי, כך דיווחנו מאירוע התרמה לנפגעי רעידת האדמה בנפאל, מופע התרמה למען ילדים חולי סרטן, פסטיבל בסוודר לאיסוף ביגוד לחסרי בית, מופע התרמה לעמותה לדמוקרטיה שקופה, מופע התרמה לסיוע לעובדים זרים, ואפילו מופע מחושגז למען הגדה השמאלית כמועדון הופעות ועוד, כי מעבר להופעות, המוסיקה, הבלוג תורם את חלקו השולי למודעות המטרות החברתיות.

הקהל, תרבחו ותרקדו. צילום: יובל אראל
הקהל, תרבחו ותרקדו. צילום: יובל אראל

אבל מספיק עם החפירה וננסה להתמקד במה שהתרחש אמש, מיד עם הכניסה למועדון רדינג 3 בצפון נמל תל אביב, המתין לנו דוכן עם תרבושים באדום בוהק, כפתנים לבנים מכותנה וצעיפי ריקוד צבעוניים מעוטרים במטבעות זהב, הכל חופשי, רק לחבוש וללבוש ולהיכנס לאווירת המימונה ותרבחו ותסעדו, לצד דוכני מרצ'נדייז מעשי יד קבוצות הפועלות במסגרת ZE.ZE דוגמת ZOT.ZOT, בר אקטיבי שגם רווחיו הסמליים לטובת הארגון ומטרותיו הגיעו מאות הצעירים והצעירות, שרובם חברי ופעילי הארגון כדי לחגוג, לרקוד ולחוות סדרת הופעות.

סהרה פיקסי, רקדנית טרייבל. צילום: שילי אראל
סהרה פיקסי, רקדנית טרייבל. צילום: שילי אראל

אז מי על הבמה? הערב נפתח עם מופע של רותם שפי המוכרת בטייטל הבימתי שאפיטה, בליין אפ שכלל ממיטב להיטיה, אותם שירים מוכרים בעברית ובאנגלית המעובדים ומבוצעים באקצנט ערבי מזרחי אוריינטלי מודגש בהפרזה מכוונת, שהרי רותם היא שחקנית, והדמות של שאפיטה מעבר להיותה זמרת היא תאטרון אמיתי (בקטנה, כי חייבים לדווח – בתאריך 6 במאי, שישי בצהריים היא תופיע במועדון האזור).

גרדן סיטי מובמנט, תסעדו באלקטרונית. צילום:יובל אראל
גרדן סיטי מובמנט, תסעדו באלקטרונית. צילום:יובל אראל

המופע הבא אחרי פסק זמן של תקלוטי גרוב מרוקאי, ערבי, טרייבל ועוד כאלו עם וי ארט מושקע, היה של יפתח אבן ולהקתו שהגישו ליין הכולל חומרים בעברית במקצבי רגאיי, מיד אחריו עלתה לבמה קמילה המלווה באלן אלייב (מהשבט של משפחת אלייב) ויונתן אלטר, השלושה הגישו מופע פצצתי ממיטב החומרים של האלבום אדמה ולא הותירו אדם אחד עומד במקום.

קמילה, שרפה ת'מועדון. צילום: שילי אראל
קמילה, שרפה ת'מועדון. צילום: שילי אראל

בחלקו האחרון של הערב שהחל לגלוש אחרי חצות המשיכה להרתיח את האווירה רקדנית הבטן והטרייבל פיוז'ן סהרה פיקסי שנופפה בריקודי צעיפים וענטוזים.

את השעות הקטנות של הלילה חתמו חברי גרדן סיטי מובמנט שארחו את תומר ישעיהו, אנחנו כבר התחלנו לעשות קולות של ללכת הביתה וליפול לתוך שינה….

וואלה, רק דבר אחד היה חסר, מופלטות!!!

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום: שילי אראל

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום: יובל אראל

וידאו, פייסבוק

 

 

 וידאו, יוטיוב

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: