כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנה

פילהרמונית הרחוב חוזרת עם אוז וגוש

מתי בפעם האחרונה עצרתם להאזין לנגן המנגן בפינת הרחוב? החיים התזזיתיים בעיר מקשים עלינו לעצור לרגע ולהקשיב לסימפוניה הלא רשמית שמתנגנת ברחובותיה. יוזמה יחידה במינה מאחדת נגני רחוב שפועלים במנעד רחב של סגנונות מוסיקליים לכדי תזמורת אחת "פילהרמונית הרחוב" שתקיים הופעה חד פעמית במוצאי שבת 04.05.2013 במועדון בארבי. אורחים – קובי אוז ואפרת גוש. כל הפרטים.

פילהרמונית הרחוב. צילום: רפאל קדישזון
פילהרמונית הרחוב. צילום: רפאל קדישזון

הפילהרמונית הוקמה בתחילת 2012 ביוזמתם של חברי הקהילה החברתית ZE ZE. הפרויקט נהגה מתוך האהבה למוזיקה של חברי הקהילה ומתוך הרצון להכיר את אותם אנשים שמקשטים את העיר בצלילים. לאחר ימים ארוכים של כיתות רגליים ברחבי העיר במטרה לאתר את הנגנים בזמן נגינתם ויצירת קשר אישי עם כל אחד מהם – הוקם ההרכב, שכיום כבר פועל באופן קבוע.

ב 2012 קיימה הפילהרמונית שתי הופעות בכורה אליהן כל הכרטיסים אזלו מראש. ההיענות של כמה מהמוסיקאים המוכרים והאהובים בארץ לקחת חלק ביוזמה הייתה יוצאת דופן וכבר בהופעות ההן התארחו ברי סחרוף, דני סנדרסון אהוד בנאי ועוד והן הוכתרו כהצלחה מסחררת. הפרויקט כולו קיבל רוח גבית שאפשרה את המשך פעילותו. כיום ניתנת לנגנים אפשרות למסד את עבודתם,להופיע במקומות ראויים כמוסיקאים לכל דבר בתמורה לשכר הולם ויציב וזאת במקביל להמשך פעילותם כנגני רחוב.

גרעין חברי הלהקה כולל בין היתר נגני סקסופון, חצוצרה וכינור מסיביר, נגן חליל  מבוליביה ועוד. הנגנים פועלים בשיתוף עם מוסיקאים ישראלים נוספים ובשיתוף עם המפיקה המוסיקלית של הפרויקט , היוצרת תום דרום. הרפרטואר המוסיקלי הוא קצבי, שמח ומשלב סגנונות מוזיקה מגוונים (בלקנית, יוונית, ישראלית, קלייזמרית ואף נגיעות רוסיות) וכולל הן שירים מוכרים והן שירים מקוריים שנכתבו על ידי חברי ההרכב.

בהופעה בבארבי יתארחו קובי אוז ואפרת גוש שיעלו יחד עם ההרכב לביצועים מיוחדים לשיריהם והפתעות נוספות.כל ההכנסות ממכירת הכרטיסים יאפשרו את המשך פיתוח הפרויקט ובמקביל את פיתוחם של פרויקטים חברתיים נוספים של ארגון ZE ZE.

ZE ZE – עסק חברתי שהוקם על ידי שלושה צעירים וכיום כולל קהילה של כמה עשרות. מטרתו להניע צעירים לעשייה חברתית בצורה ייחודית ומהנה למען עצמם והחברה. בין שאר הפרויקטים של הקהילה: חגיגת מימונה מסורתית בסגנון אלטרנטיבי שמושכת אלפים מדי שנה, פרויקט "אמנות עיוורת" המחבר בין אמנים צעירים לעיוורים, "גרוב הזהב"  – פעילות במרכזי יום לקשיש ביפו ודרום העיר ועוד .

לאתר פילהרמונית הרחוב | לאתר של קהילת ZE ZE  | כרטיסים 80 ש"ח במוקדמת 90 ש"ח בערב המופע, לחצו לרכישה.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d