פס קול שבועי

על קנון, תזמורת ושלושה צעירים

ערן צור המוסיקאי המוערך מתחבר לאנסמבל מיתר ויוצר שפה מוסיקלית חדשה לשיריו המוכרים, במקביל שלושה יוצרים מבקשים חשיפה דרך אזניכם, האזנה, מופע.

 

הירח המלא של ערן צור ואנסמבל מיתר

ערן צור. צילום: שרון דרעי - יח
ערן צור. צילום: שרון דרעי – יח"צ

"בלילות של ירח מלא" הנו שיר ראשון מתוך אלבום פרויקט מיוחד הכולל את שיריו של ערן בעיבודים קלאסיים. תחילתו של  החיבור בין ערן צור לאנסמבל המוסיקה המודרנית "מיתר" החל בפסטיבל הפסנתר 2011. בעקבות הופעה מוצלחת החליטו על שיתוף פעולה ולהעמיק את המפגש לכדי פרוייקט שלם, עתה, שנה לאחר אותו מפגש, האלבום מוכן להשקה, הבוקר משחרר ערן שיר ראשון להאזנה – "בלילות של ירח מלא", אחד משיריו שהפכו כבר להמנונים בביצוע ושילוב מושלם בין השיר של ערן לבין התזמורתיות של האנסמבל בעיבודו של זיו קוז'וקרו. האזנה לביצוע החדש רק מעוררת את הרצון העז להמשיך ולהאזין לשיריו הידועים – " ערב ב' כסלו " , "בעין הסערה "  "תמונה אימפרסיוניסטית " , "נשל הנחש", "פרפרי תעתוע", "המנון לאדישות",  ולחשוף את הרבדים החדשים שהשילוב החדש והמעניין נחגע בהם.

האלבום יושק בתחילת פברואר בהופעה חגיגית של ערן צור ואנסמבל מיתר. 7.2 מועדון רידינג3 נמל ת"א.

 

 

תפנו מקום לבן שופן

בן שופן. צילום: יח"צ
בן שופן. צילום: יח"צ

בן שופן, מוסיקאי צעיר מדרום הארץ, כותב מגיל צעיר, מלחין, מפיק ובעל אולפן באופקים, מבקש להגיע לאוזניים שונות ומגוונות ובדרך זו להשפיע. שירו של בן "תפנו לי מקום" נוגע במציאות חיינו, בזוית של השלמה עם אכזבה, בן קורא תיגר על המציאות. "אני חי בדרום ומרגיש שלפעמים אנחנו חיים במעין "הצגה", צריך לשנות ולעשות שיהיה טוב ומהר. אני מת על הארץ שלי אבל יש כל כך הרבה דברים שצריכים שינוי".

"נשאר לי יום אחד לראות | נשאר לי יום אחד לדעת | תזכיר לי מתי היה פה טוב | למה? | אם ככה זה עובד אני לא רוצה להיות כאן | אם ככה זה עובד אני לא רוצה להבין כבר | תפנו לי מקום כבר…"

 

 

האמא המתוקה של אברי ששון

אברי ששון. צילום: יח"צ
אברי ששון. צילום: יח"צ

אברי ששון, זמר ויוצר, נגן גיטרה, החל להשתמש במוסיקה כאמצעי ביטוי מגיל 13 ואף השתתף בפרוייקטים מוסיקלים עם אסף בוכמן כשהיו בני 16, זכה במלגת סינגל מהקרן לעידוד היצירה של אקו"ם. השיר אותו מגיש אברי – Sweet Mama נכתב לפני שנתיים, כעשור לאחר לכתה לעולמה של אמו המנוחה. זהו שיר געגוע וכאב לימים שלא יחזרו עוד, השיר הוא הסנונית הראשונה מתוך אלבום בכורה שמושר ברובו באנגלית ונוגע בפולק, קאנטרי ואפילו נעימות עוד, עידית אשל מצטרפת בקולות בשיר הראשון.

"Everyday of my life, everyday of my life she is still in my mind every day of my life, Oh sweet mama"

 

 

טיפות התהילה של תומר לאון

תומר לאון. צילום: יח"צ
תומר לאון. צילום: יח"צ

תומר לאון, מוסיקאי, יוצר, כותב ומלחין.  נדבק בחיידק המוזיקלי כבר מגיל 11 החל ללמוד לנגן בגיטרה ומשם הדרך לכתיבת שירים והלחנתם הייתה מאוד קצרה. לאון לעולם לא עזב את השירים והגיטרה אך שגרת חייו והתבגרותו וסדרי העדיפויות הותירו את החלום בצד לזמן מה, עתה, לאחר משבר בחייו הפרטיים חזר לאון לעבוד על יצירותיו ולאהבתו האמיתית  – המוסיקה. השיר "טיפות של תהילה" שנכתב בידי לאון והופק על ידי גלעד בן עמרם יכול לגעת בכל אדם בכל מצב. לאון אומר: "מכשולים בדרך יש המון אך חשוב לא לאבד תקווה ולהמשיך בדרכך בדרך להצלחה."

"כל יום המציאות תדפוק על החלון |  מתי כבר תתעורר, ותמהר |  לצאת אל העולם במקום לברוח מכולם |  להסתתר, ולאחר…"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: