חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

קזבלן – הפרמיירה

איתי לוי בתפקיד קזבלן בהפקה משותפת לתיאטרון הלאומי הבימה ותיאטרון השעה, ציין את הצגת המאה בערב פרמיירה חגיגית

אמש (יום ראשון) התקיימה בתיאטרון הלאומי הבימה הצגת הפרמיירה החגיגית של המחזמר ״קזבלן״ מאת יגאל מוסינזון בכיכובו של איתי לוי. המחזמר המיתולוגי עלה בהפקה מחודשת השנה בקופרודוקציה משותפת של תיאטרון הבימה ותיאטרון השעה הישראלי.

המחזמר והנושאים בהם הוא עוסק רלוונטי כיום כמו אז, עם סוגיות הנוגעות בנפשה של החברה הישראלית, בהן השסע העדתי בישראל, יחסי אשכנזים–מזרחים, נישואים בין-עדתיים, קבלת האחר והשונה, פערים תרבותיים- חברתיים, מחאה חברתית ועוד. חשיבותו של המחזמר והיותו רלוונטי מתחזקת במיוחד בימים אלו על רקע הטרללת הפוליטית המובילה לפירוד בעם.

כל הכבוד!!! קזבלן. צילום יובל אראל
כל הכבוד!!! קזבלן. צילום יובל אראל

לכבוד האירוע החגיגי הגיעו אמנים רבים לפרגן לאיתי לוי שבין היתר הוכרז כי יופיע במסגרת טקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות ה- 75 למדינת ישראל. ביניהם נמנו רותם סלע, אסף אמדורסקי ואשתו הדר ג׳וזפין, חנה לסלאו, אנה ארונוב, רונה קינן, אור עמרמי ברוקמן, רון ביטון, עדן הראל ועודד מנשה ועוד.

החברים מפרגנים לאיתי לוי. צילום איציק בירן
החברים מפרגנים לאיתי לוי. צילום איציק בירן

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: