חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

למי יש יותר כבוד?!!! קזבלן חוזר עם איתי לוי ועופר חיון

המחזמר "קזבלן" יעלה החל ממחר בערב בתיאטרון הלאומי הבימה בכיכובם של איתי לוי ועופר חיון בתפקיד קזבלן.

קרוב לשבעים שנה חלפו מאז עלייתו לראשונה של המחזה "קזבלן" מאת יגאל מוסינזון (האבא של חסמבה…) מעל בימות התיאטרון, שישים שנה מאז יצא כמחזמר (עם שיריו של דובי זלצר) ובהמשך בגרסה הקולנועית.

קזבלן X 2 - איתי לוי ועופר חיון יככבו בתפקיד קזבלן. צילום יובל אראל
קזבלן X 2 – איתי לוי ועופר חיון יככבו בתפקיד קזבלן. צילום יובל אראל
הבמאי אלדר גוהר גרויסמן. צילום יובל אראל
הבמאי אלדר גוהר גרויסמן. צילום יובל אראל

כעת לכבוד ציון יובל 75 שנה למדינת ישראל ויובל שנים לסרט הישראלי המצליח בכל הזמנים, המחזמר ״קזבלן״ מאת יגאל מוסינזון ודובי זלצר, יעלה בגרסה מודרנית כשאת התפקידים הראשיים מובילים איתי לוי ולחילופין עופר חיון בתפקיד קזבלן – לצד עמית פרקש, טל מוסרי, שירן הוברמן, עודד מנסטר, פיני קדרון, עדי זורע ולהקה של שחקנים ורקדנים. את הגרסה העכשווית ביים אלדר גוהר גרויסמן.

שירן הוברמן ועופר חיון כרוזה וקזבלן. צילום יובל אראל
שירן הוברמן ועופר חיון כרוזה וקזבלן. צילום יובל אראל
עופר חיון וטל מוסרי כקזבלן וקצין המשטרה בקזבלן. צילום יובל אראל
עופר חיון וטל מוסרי כקזבלן וקצין המשטרה בקזבלן. צילום יובל אראל
עמית פרקש ואיתי לוי כרחל וקזבלן. צילום יובל אראל
עמית פרקש ואיתי לוי כרחל וקזבלן. צילום יובל אראל

סיפור המחזה עוסק בתושבי יפו בימי קום המדינה וביניהם צעיר שעלה ממרוקו המוביל חבורת גברים יפואית העונה לשם קזבלן (ובקיצור, מכונה קזה). הוא מתאהב בבתו של ראש השיכון, עולה מפולין, המתנגד בתוקף למערכת היחסים בין בתו לבין קזבלן בשל תדמיתו של קזבלן כחסר תרבות.

איתי לוי בתפקיד קזבלן. צילום יובל אראל
איתי לוי בתפקיד קזבלן. צילום יובל אראל

המחזמר והנושאים בהם הוא עוסק רלוונטי כיום כמו אז, עם סוגיות הנוגעות בנפשה של החברה הישראלית, בהן השסע העדתי בישראל, יחסי אשכנזים–מזרחים, נישואים בין-עדתיים, קבלת האחר והשונה, פערים תרבותיים- חברתיים, מחאה חברתית ועוד.

בסיומה של הפרזנטציה נשאלו איתי לוי ועופר חיון האם הם חושבים כי אותן בעיות המוצגות במחזמר עדיין רלוונטיות בימינו ושניהם ענו כאחד – אם זה לא היה נכון לא היינו כאן, אנחנו הצטרפנו למחזמר כי הוא מספר את הסיפור האמיתי של ישראל. אולי המחזמר יסייע בגישור בין הקהלים במדינה.

כרטיסים זמינים באתר התיאטרון הלאומי הבימה

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: