סיקור הופעות
כולל וידאו

המסיבה של שי צברי בגגרין

הזמר והיוצר שי צברי חוזר אחרי תקופת יצירה ארוכה אל הבמה, במועדון גגרין היה אמש שמח במיוחד, היינו שם.

אמש הופיע שי צברי במועדון גגרין בתל אביב, מרחק של דקת הליכה ממועדון בארבי, היכן שבדרך כלל ניתן למצוא את צברי בהופעה בתל אביב, שם ראיתיו לאחרונה לפני כשנה. אומרים כי שינויים מביאים מזל. אמש השמחה והחגיגה עטפו את צברי והקהל שהגיע כדי לחגוג, לשיר ולרקוד כמו שנוהגים בהופעות של צברי. היה זה המופע הפותח את סבב ההופעות החדש של שי.

כבר סיפרתי פעם כי את צברי פגשתי לראשונה לפני שנים רבות את נמנה על צוות המוזיקאים שליוו את ברי סחרוף במופע המיוחד "אדומי שפתות". צברי ליווה את המופע של סחרוף בקריאות רמות, שריקות, ותיפוף על פח. מביא את הקטע האתני תימני לחגיגה המוזיקלית של אחד מבכירי סצנת הרוקנ'רול בארץ. מאז עברו ימים רבים ושי צברי שיצא לקריירה עצמאית כזמר ויוצר הספיק להשיק שירים רבים, לשתף פעולה באופן הדוק עם אהובה עוזרי המנוחה ולהוציא אלבום בכורה – "שחרית" בשנת 2015. צברי לא נח לרגע, הוא נוטל חלק בשלל שיתופי פעולה ופרויקטים מוזיקליים רבים ומגוונים.

שירים חדשים לקראת אלבום

כאמור במהלך השנה האחרונה הוא היה פחות על הבמה ויותר בחדרי היצירה, החזרות וההקלטות, כשהוא עושה את דרכו לקראת אלבום חדש, ממנו כבר הושקו שלושה שירים – "דע", "מכור לאהבה" והאחרון – "בוא הביתה" שיצא לפני חודש.

אל צברי מצטרף ההרכב החדש הפועל עמו בשנה האחרונה, כבר לא "נבחרת הגרוב של המזרח התיכון" ממנה נותר בימים אלו רק איתמר ציגלר המלווה את צברי בתהליך היצירה החדש כמפיק מוזיקלי לאלבום המתהווה. כעת חבורת הנגנים כוללת את נועם חבקין בקלידים מחד ושאול עשת בקלידים מאידך, יונתן לוי בגיטרות בס וחשמלית, אליסף בשארי בעוד חשמלי, בס וכלי הקשה, אמיר ברסלר על התופים ורוני עברין בכלי הקשה.

שי צברי במועדון גגרין. צילום יובל אראל
שי צברי במועדון גגרין. צילום יובל אראל
שי צברי במועדון גגרין. צילום יובל אראל
שי צברי במועדון גגרין. צילום יובל אראל

ריקודים ושירה

כך שאמש היה זה מופע שבא להציג את החומרים החדשים לצד השירים מוכרים והאהובים. לקראת השעה תשע וחצי (שזה חצי שעה מוקדם יותר מהנהוג במועדון השכן..) החל המופע, הקהל הרב שמילא את חלל המועדון כבר היה במוד של שירה וריקודים, מצב שנמשך במהלך כל המופע, כאשר שיאו היה לקראת סוף החלק הראשון כשצברי ירד אל הקהל כדי לתת את המסורת הקבועה של אובדן חושים כללי בשירה וריקוד, במשך קרוב לעשר דקות כמעט כל אחד ואחד מהנוכחים באולם הספיק לשיר ולרקוד עם צברי.

שי צברי במועדון גגרין. צילום יובל אראל
שי צברי במועדון גגרין. צילום יובל אראל

וגם זמן מחאה

היו גם הרגעים המרגשים הנוספים כמו הצגת שיר חדש לחלוטין – "גבעת עמל" אשר נכתב בידי המשורר אלי אליהו בעקבות פרשת הפינוי בכח של תושבי הצריפים בשכונת ג'מוסין הוותיקה ליד שיכון בבלי לטובת הקמת מגדלי יוקרה נוספים בעיר הצומחת לכיוון השמיים תוך נטישת האוכלוסייה הוותיקה וקשת היום.

שי צברי ואליסף בTRH במועדון גגרין. צילום יובל אראל
שי צברי ואליסף בTRH במועדון גגרין. צילום יובל אראל

זוכרים את אהובה

פינה נוספת של התרגשות נצפתה עת אליסיף ושי התיישבו על הפודיום של המתופפים על הבמה, הזכירו את אהובה עוזרי המנוחה ובצעו לזכרה את השיר "מעלי דממה".

שי צברי ורביד כחלני במועדון גגרין. צילום יובל אראל
שי צברי ורביד כחלני במועדון גגרין. צילום יובל אראל

תימנים ומרקדים

את ההפתעה של הערב הביא רביד כחלני שצפה במופע כל הערב מפינה מאחורי הקהל כמו בהיחבא, רק כשהחל ההדרן הוא זינק לפתע על הבמה לדואט במחרוזת האחרונה עם השיר "קול קורא" לצידו של שי צברי שכלל בין היתר את הסאונד האופייני של רביד עם ריקודים.

שי צברי ממשיך את סבב ההופעות החדש:

  • חמישי, 15/9, פ.דלתות: 20:00, פאב הפרה, שבי ציון
  • רביעי, 21/9, פ.דלתות: 20:00, סלינה, מעלה החמישה
  • מוצ״ש, 29/10, פ.דלתות: 19:00, סלינה, בית אורן

לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה מהמופע

רגעים של שמחה במופע

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: