מחזות זמר בתאטרון
כולל וידאו

אהובה עוזרי – מלכת הכרם

מופע מוזיקלי לזכרה של אהובה עוזרי בתיאטרון יפו עם הזמרות לירון בן שמעון וגלית גיאת

אהובה עוזרי נחשבת ל"אמא" של הזמר המזרחי בארץ כאשר כבר בשנות השישים המוקדמות החלה ליטול חלק כזמרת ב"חפלות" בשכונת כרם התימנים שם גדלה ובהמשך הפכה לזמרת מקצועית שהחלה להשיק אלבומים שהפכו לנכסי צאן ברזל בזמר המזרחי, ובכלל בפס הקול הישראלי.

לירון בן שמעון במופע מלכת הכרם. צילום יובל אראל
לירון בן שמעון במופע מלכת הכרם. צילום יובל אראל
גלית גיאת במופע מלכת הכרם. צילום יובל אראל
גלית גיאת במופע מלכת הכרם. צילום יובל אראל
עופר פנחסוב ושמעון פרנס במופע מלכת הכרם. צילום יובל אראל
עופר פנחסוב ושמעון פרנס במופע מלכת הכרם. צילום יובל אראל

אמש הייתה רחבת תיאטרון יפו מלאה מפה לפה, קהל רב נהר כדי לחוות את המופע המוזיקלי לזכרה של מי שהוגדרה כמוזיקאית היוצרת הראשונה מכרם התימנים. אהובה הייתה זמרת ־ יוצרת, פזמונאית, מלחינה, מוזיקאית, מעבדת מוזיקלית ומורה לפיתוח קול. כלת פרס אקו"ם לשנת 2008 ופרס מפעל חיים של אקו"ם בשנת 2016 חודשים ספורים טרם פטירתה.

גלית גיאת ולירון בן שמעון במופע מלכת הכרם. צילום יובל אראל
גלית גיאת ולירון בן שמעון במופע מלכת הכרם. צילום יובל אראל
קהל במופע מלכת הכרם. צילום יובל אראל
קהל במופע מלכת הכרם. צילום יובל אראל

את המופע המיוחד הגה והפיק עופר פנחסוב, מי שעומד מאחורי סרט הדוקומנטרי אודותיה – "צלצולי פעמונים", בהפקת תיאטרון יפו. לצידו של פנחסוב התייצב שמעון פרנס המנחה, עורך המוזיקה ושדרן הרדיו של הזמר הימתיכוני.

המופע היה מעין רוויו מוזיקלי או מסכת סמי דוקומנטרית בה הועלו נקודות ורגעים בפרקי חייה של אהובה המנוחה, במילים ובקטעי וידאו כאשר הזמרת לירון בן שימעון, אשר ליוותה את אהובה בתקופה בה כבר לא יכלה להשתמש במיתרי קולה בעקבות מחלת הסרטן, בצעה כמה משיריה האהובים והמוכרים. לצידה של לירון התארחה אף הזמרת גלית גיאת.

המופע ביקש לשמר ברוחו את דמותה של אהובה כמוזיקאית שצמחה מהשכונה, האווירה הימתיכונית העממית ששרתה על רחבת התיאטרון היפואי מעל הגבעה המשקיפה לעבר תל אביב, הייתה בדיוק המסר ששידרה דמותה של אהובה, עממיות, שורשיות, ישירות ובלי הצטעצעות מיותרת.

טעימה מאקט הסיום במופע המחווה

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: