פס קול שבועי
כולל וידאו

מיזם "צאן ברזל משיק את חלק א' – "יעלה ויבוא"

"יעלה ויבוא" הנו האלבום הראשון במסגרת פרויקט מחווה לשירי משוררים, הפעם המיקוד הנו על שיריו של יורם טהרלב

"צאן ברזל" הינו מיזם מוזיקלי מבית aromamusic וקשת 12 בניהולו האומנותי של קובי בן עטר, אשר נועד להנציח ולכבד את יצירותיהם של גיבורי תרבות ישראלים, משוררים ופזמונאים שעצבו את פס הקול של מדינת ישראל.

הפרויקט הראשון במסגרת "צאן ברזל" נוצר סביב היצירה של הפיזמונאי הסופר והמשורר יורם טהרלב – "יעלה ויבוא", הסנונית הראשונה מהפרוייקט הייתה סינגל כפול של שני יוצרים צעירים ומוכשרים אודיה  אזולאי ולירון עמרם שמיד עם צאתם נכנסו לפלייליסט של גלגלצ וכאן גימל וזכו לביקורות נהדרות. כך גם צמד השירים הנוסף שבוצעו בפי קמה ורדי, נכדתו של טהר לב, ויונתן רזאל.

המשורר והפזמונאי יורם טהרלב, מועמד לפרס ישראל ונחשב לאחד המעצבים החשובים של הזהות והאתוס הישראלים. יצירותיו של היוצר הוותיק מתחדשות בביצועים עכשוויים על ידי נבחרת אמנים מגוונת שבזכותה אפשר יהיה שוב לנטוע את הנכס התרבותי הוותיק הזה בשורשיו של הדור הצעיר, ולרגש את הדור המבוגר יותר ביצירות שליוו אותו בשנים שחלפו. המפגשים של יורם טהר לב עם האומנים שיחדשו 24 משיריו תועדו תוך כדי שהוא מספר להם על הסיפורים המרגשים שהובילו את המילים לבתים שלהם ולפזמון החוזר, התיעוד יתפרסם בקרוב.

כעת יוצא לאור חלק א' של האלבום המלא, בו נחשפים11 שירים בביצועם של – שלומי שבת, עדן חסון, יונתן רזאל, שלווה, אלה לביא ואריק פיטרסון, לירון עמרם, אודיה אזולאי, יורם טהרלב והגבעטרון, קמה ורדי, מוש בן ארי , רוני אלטר.

הביצועים החדשים כבר עלו לפלטפורמת יוטיוב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: