חדשות הסצנהחדשות מקומיות

כוכבי רוק סופדים לכוכב הכדורגל המנוח מארדונה

לא רק אנשי עולם הספורט, גם כוכבי רוק מפורסמים הצטרפו לגל ההספדים בעקבות פטירתו של כוכב הכדורגל הארגנטינאי דייגו ארמנדו מראדונה, בריאן מיי מלהקת קווין והאחים גלאגר מלהקת אואזיס, גם חנן בן ארי. כל הפרטים.

דייגו אמנדו מראדונה, שהיה קפטן נבחרת ארגנטינה בכדורגל כשזכתה בגביע העולם בשנת 1986 וגם שיחק במועדוני הכדורגל ברצלונה ונאפולי, נפטר השבוע מדום לב בביתו בטיגרה, ליד בואנוס איירס. היה בן 60 במותו. בין עשרות אלפי הסופדים לו ברחבי העולם מצויים גם כמה כוכבי רוק ומוזיקה.

בריאן מיי, גיטריסט להקת קווין ספד לאגדת הכדורגל הארגנטינאית בפוסט בחשבון האינסטגרם שלו, מיי הצדיע ל"כישרונו הנפלא" של מראדונה, ושיתף תמונה של חברי להקת קווין עם הכדורגלן מאחורי הקלעים באצטדיון ולז סרספילד, בואנוס איירס במהלך סיורם בדרום אמריקה בשנת 1981 והביע את צערו שהוא לא יכול שלח מומחה לב משלו להחזיק את מראדונה בחיים.

כך מיי כתב – "חצי מלאך, חצי שטן, הם אמרו … והכל גאון. הכי טוב אי פעם ? לא יודע. אבל כישרון נפלא. נהנינו לבלות איתו כששיחקנו באצטדיון וולז סרספילד, בואנוס איירס בשנת 1981. והוא עלה איתנו לבמה, לשאגה עצומה. וזו החולצה שלי שהוא לובש כאן … יברכו האל. RIP DIEGO MARADONNA. צעיר מדי. כל כך עצוב. הלוואי שיכולתי להביא אליו את מומחה הלב שלי שיציל אותו כמו שניצלתי. בריאן”

גם בחשבון האינסטגרם הרשמי של להקת קווין עלתה תמונה משותפת של חברי הלהקה ומראדונה עם האמירה – "זכרונו לברכה אגדת הכדורגל דייגו מראדונה"

גם חברי להקת אואזיס לשעבר נואל וליאם גלאגר ספדו למראדונה, כאשר הסולן ליאם מכתיר את האגדה הארגנטינאית כ"הכדורגלן הראוי של הרוקנרול. אף "פלצן" לעולם לא יתקרב אליו".

גם בארץ הוספד מראדונה, אחד הכוכבים המוכרים שספד הוא הזמר והיוצר חנן בו ארי אשר העלה תמונה של מראדונה לחשבון האינסטגרם שלו וכתב – "כשכולם בכיתה אהדו את ברזיל של דונגה ורומאריו, אני הלכתי שבי אחרי ארגנטינה של מראדונה ובטיסטוטה, אולי היו שחקנים גדולים יציבים ומעוטרים ממנו, אבל עבורי אף אחד מהם לא התקרב לרמת האמנות הריקוד והתשוקה של דייגו. נוח בשלום, גאון משוגע שכמוך. תודה על כל רגעי החסד".

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: