חדשות הסצנהחדשות מקומיות

קונצרט למען השלום – פסטיבל שיר היונה

הקונצרט עם תזמורת מזרח מערב והמוזיקאי דיויד ברוזה יתקיים במהלך טקס הכרזת אירועי פסטיבל שיר היונה לשנת 2021 וישודר ברשת, כל הפרטים

הקונצרט, בהנחיית לוסי איוב, הוא בהשתתפות "תזמורת ירושלים מזרח ומערב" יחד עם דויד ברוזה, רחלה ועוד. זהו מופע מקור חד פעמי אותו יזם ומנהל אמנותית מאסטרו תום כהן.  הקונצרט עולה בתום טקס הכרזת פסטיבל “שיר היונה" 2021, בו ייחשפו התאריכים החדשים ורשימת המופעים והאירועים של הפסטיבל, שנדחה השנה עקב ההנחיות החדשות. המופע יתקיים למרגלות עמודי שלמה בפארק תמנע ביום העצמאות של איחוד האמירויות, וייתן טעימה בלעדית מהעתיד להתרחש בפסטיבל בשנה הבאה. הוא יועבר במלואו בחינם לקהל שבבית בשידור חי בעמודי הפסטיבל ובתקשורת.

הפסטיבל היה אמור להתקיים בין ה-2-5 בדצמבר השנה אך נדחה עקב ההנחיות החדשות ויתקיים באוקטובר 2021 בחבל אילות שבערבה הדרומית, מפגש הגבולות של ישראל עם מדינות השלום מצרים וירדן. אירוע ההכרזה על קיומו יתקיים ב-2 בדצמבר 2020, יום העצמאות של איחוד האמירויות, שותפינו בהסכם השלום הטרי ביותר, תוך תפילה להמשיך ולהשכין שלום. האירוע ייפתח בטקס חגיגי בהנחיית לוסי איוב ויימשך בקונצרט חגיגי ומיוחד לאירוע שיכלול כמה מהאמנים הצפויים להשתתף בפסטיבל בשנה הבאה, בהם תזמורת ירושלים מזרח ומערב יחד עם דויד ברוזה ורחלה בשירים מכל השפות והתקופות. את המופע כולו הגה, יזם ומנהל אמנותית מאסטרו תום כהן. האירוע ישודר דיגיטלית בארץ ובעולם בשידור חי לקהל שבבית, ויועבר בנוסף בערוצי הטלוויזיה והרדיו בישראל, בירדן ובאמירויות.

חמי סל, מפיק האירוע: ״ההתמודדות עם המגיפה העולמית מזכירה לכולנו שאפשר להתאחד סביב רעיונות גדולים כמו שאיפת השלום, ביננו ועם שכנינו, שאיפה שאין לה צדדים או מחנות וצריכה להיות מטרה של כולנו. אין מקום מתאים יותר לקיום פסטיבל שלום מאשר המועצה האזורית הערבה הדרומית, שגבולותיה נמצאים במפגש הגבולות של ישראל עם שתי המדינות עימן קשרנו את חלום השלום – מצרים וירדן.״

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: