קליפים חדשים

פאר טסי – כתבתי מילים

בשיר החדש שפאר כתב והלחין הוא סוגר חשבונות עם כולם ויש על מה - כתבתי מילים

פאר טסי משול לסיפור הסינדרלה או הכוכב הנולד למרות שהוא החל את דרכו מלמטה כפי שכתוב בספר ההדרכה לכוכבים ואמנים אמיתיים, אולם אין ספק שההצלחה המטורפת שהוא חווה עם להיטו הענק "דרך השלום" הייתה נקודת שיא שאחריה הוא די התמסמס בתודעה.

היום הוא משחרר שיר חדש שנכתב, הולחן ואף הופק מוזיקלית על ידו, עובדה לא פשוטה בתחום הסצנה הימתיכונית הפופולארית בה בדרך כלל הווקליסט המוכשר הוא כלי אנושי להעברת השיר ואינו מעורב ביצירה עצמה, הפורש בנרטיב שלו את סיפור חייו האמנותיים, מזכיר את הלשונות הרעות מקנאה וסוגר חשבונות.

טקסט שצומח מהלב והנשמה, לעתים לוקח את התחביר לשפה מדוברת ונעטף במלודיה השובה אותך מההתחלה וממשיכה להתנגן בראש עוד זמן רב אחרי כן. אין ספק שפאר מאמין בדרכו, סוג של מרשם לעלייה בטוחה ולזמן רב.

כך פאר טסי על השיר החדש: ״כל אחד מוצא את הפורקן שלו בדרך זו או אחרת, לעתים אנחנו גם לא משתפים יותר מדי. אני מוצא את הנחת שלי ביצירה שלי, כשאני שר על במה ומופיע לקהל ששמח לשמוע אותי ומתנועע לשירי. הפעם זה שיתוף ממקום אחר, אבל אני שמח שיש לי את המקום שלי ואת הדרך לבטא את הנשמה. מקווה שנעבור את משבר הקורונה במהרה ונחזור לשמח את עם
ישראל״.

 

עריכת קליפ: אבי בן זקן. חומרי הגלם ששימשו לקליפ נלקחו מהופעות של פאר טסי בארץ ובצרפת.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: