קליפים חדשים

מארק אליהו ופואט גונר – Nefes Yerine

שיתוף פעולה בין מארק אליהו לזמר הטורקי פואט גונר בשיר חדש - Nefes Yerine

היוצר והמוזיקאי מארק אליהו בשיתוף פעולה בינלאומי חדש עם הזמר הטורקי פואט גונר. כך מארק אליהו על החיבור ביניהם ועל השיר החדש – "טורקיה ותרבותה תמיד היו מאוד מיוחדות עבורי. אני מאוד מושפע ושואב השראה מהעם הטורקי, התרבות וכמובן המוסיקה הטורקית. בחמש השנים האחרונות בסיס המעריצים שלי בטורקיה גדל, ואני מבלה זמן רב בטורקיה.

חיכיתי לזמן הנכון ולאדם הנכון לשתף עימו פעולה ולהלחין את השיר הראשון לטקסט בשפה הטורקית. התמזל מזלי להכיר את פואט גונר, נפגשנו והיה בינינו חיבור מדהים, חיבור מוזיקלי מדהים וחיבור אישי מדהים עוד יותר.

כאשר הלחנתי את הנעימה הזו, מיד שמעתי את פואט שר לה מילים, העבודה יחד עם פואט בשיר הזה הייתה חוויה מיוחדת שלעולם לא אשכח. השיר Nefes Yerine עוסק בחיבור, באהבה והתפקחות. השיר מגיע מעומק ליבנו, ואני מקווה ומאמין שהוא יכול להיכנס עמוק אל לבכם. אני מאחל לעולם זמנים טובים יותר."

את מילות השיר Nefes Yerine (במקום נשימה) כתבו פואט גונר ואיפק לייאר, הלחין ומנגן בקמנצ'ה – מרק אליהו. פיריס אליהו מנגן בטאר. חיים וייס מנגן בפסנתר, עדי רותם מנגן בגיטרה, בס, סינטים, תכנות והפקה מוזיקלית. על הוידאו – עידו כהן.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: