קליפים חדשים

עומר קורן – היסטוריה | אבא גם

עומר קורן משחרר צמד שירים חדשים, יש גם קליפ, התקרבו וצפו

אחרי ששיחרר צמד שירים ראשון מאלבומו הצפוי לצאת "ארץ לא", משחרר היום המשורר והמלחין עומר קורן צמד שירים נוסף. השיר הראשון על פי טקסט של המשורר אלי אליהו (איגרת אל הילדים)  – " היסטוריה" ואילו השני על פי טקסט של המשורר הדרוזי סלמאן מצאלחה.

השירים למעשה משלימים אחד את השני ומבקשים לספר את סיפורה של הארץ המדממת בה אנו חיים. בין המשוררים המשתתפים באלבום מצויים דליה רביקוביץ', דוד אבידן, טהא מוחמד עלי, נידאא חורי, רוני סומק, מחמוד דרוויש, גיורא פישר ועוד. על הפקת האלבום אחראי עומר הרשמן. והוא יוצא בזכות מענק מאת מפעל הפיס לשנת 2019 שהגדירו כ"אחד היוצרים המעניינים במיינסטרים הישראלי העכשווי"

כך עומר קורן על צמד השירים – "לא היה שיר מתאים יותר מ"היסטוריה" כדי לפתוח את האלבום החדש "ארץ לא" והוא מהווה מעין אקספוזיציה, פרולוג לשאר האלבום. נדמה ששילמנו מחיר רב כדי לחיות בארץ הזו יחד, ועדיין, 73 שנים אח"כ, נראה שלא הפנמנו שכדי שיהיה לנו טוב אין זה אומר שעלינו לעשות למישהו אחר רע. מעבר לחובה המוסרית לשיר על המקום ממנו הגעתי, גם נפלה בחלקי זכות גדולה להתבטא דרך המוזיקה ולשיר את זה החוצה. אומנות לא משנה מציאות בקלות אבל אני מקווה שהשיר הזה יחלחל ויגיע לכמה שיותר אוזניים. הלחנתי אותו ממש תוך כדי קריאה שלו. האצבעות שלי לא יכלו לחכות למול הטקסט המדויק והנהדר של אלי אליהו. את "אבא גם" כתב המשורר הדרוזי סלמאן מצאלחה. הטקסט הזה משלב תמימות ועצבות בצורה הכי טבעית והוא בשבילי מעין שיר ילדים למבוגרים, ככה גם הלחנתי אותו".

אז הנה לפניכם צמד השירים וכן קליפ מדליק ל"היסטוריה" בו מככבים תומר יוסף ועדי שרון. צילום, בימוי, עריכה: גילי עזגד.

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: