קליפים חדשים

Lala Tamar – A Lala Ya Lalla

הזמרת היוצרת תמר בלוך, אקא Lala Tamar משחררת שיר חדש בדרך לאלבום הבכורה

הדיווה המרוקאית-ישראלית החדשה המגולמת בידי תמר בלוך או בטייטל הבימתי – Lala Tamar, משיקה שיר חדש שנכתב והולחן על ידי בהפקתו המהודקת של אורי וינוקור.

תמר עושה בשיר החדש, כמו גם באלבום כולו, שימוש בשפת החַכִּיתִּיָה, זו שהיתה שגורה בפי יהודי ספרד ואזור האטלס בצפון אפריקה – שפה רומאנית יהודית, דיאלקט של ספרדית-יהודית (לאדינו) ושהתפתחה בעיקר במרוקו, עירוב של מילים בעברית ובערבית תוך שימוש מודגש בחית הגרונית.

השיר – "A Lala ya lalla" הוא הגייה מתמשכת לשמות ה"לאלות" – הנשים/האלות אשר קיימות בכל התרבויות הסובבות אותנו כרצף נשי אחד בעל חוט מקשר. "All in one" הוא הפזמון והמשפט היחידי שמושר בשפה אחת, עטוף בביטים עגולים ומתאר בפשטות את הארכיטיפ הנשי השלם, זה הבורא חיים בכל תרבויות העולם.

פתיחה מצויינת ליום האישה הבינלאומי המצויין היום. על הקליפ אחראים הצלם איוון קרזנס והמפיקה טהונה נתנאלוב.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: