קליפים חדשים

לירון עמרם – למה את שותקת

הזמר והיוצר לירון עמרם משחרר שיר חדש בליווי קליפ אנימציה - למה את שותקת

השיר החדש של לירון עמרם, יקיר הבלוג, תגלית השנה כיוצר בשנת 2018, –  "למה את שותקת", הוא פנינה ייחודית באוקינוס הצלילים שעוטף אותנו.

השיר החדש המכיל דו שיח אינטימי מרגש בסגנון שכבר למדנו להכיל אצל לירון הנעטף בצליל עדכני המשמר מחד את האוריינטל המוזיקלי שלו לצד עיבוד אלקטרוני עם המגע הקסום של רועי אביטל (גרדן סיטי מובמנט) אבל חושף גם צד מעט שונה וחדש, שמשלב בין דארק 80׳s, רוק אלטרנטיבי, וסינת׳ים עתידניים מהחלל. לירון עמרם מחבר בין סגנונות שונים כחלק מהדרך להמשיך ולהרחיב את גבולותיו המוזיקליות.

כך לירון על השיר החדש: ״את השיר כתבתי בלילה חורפי סוער. הגיטרות והקצב המהיר בפתיחת השיר נתנו ביטוי לתחושות שלי באותו הלילה. בשבילי זאת יצירה יוצאת דופן ממספר סיבות: בגלל המשמעות האישית שלה עבורי, בגלל מכלול ההשפעות ביצירה שבעיני הוא רחב ומשקף את המוזיקה שאני שומע היום כמו גם רוקנרול של שנות ה60-70 שאהבתי מאוד כנער. וגם בגלל הניסיון שלי להפגיש ביצירה הזו בין השירה המזרחית לביט מודרני והפקה עדכנית, ולייצר תמהיל מוזיקלי מעניין ולא צפוי עם תחושה של נסיעה, של דרך אל יעד נסתר ומחוזות מוזיקליים, ואישיים חדשים.״

למה את שותקת ולא אומרת מילה
למה אין לי שקט ולמה אין לי מנוחה
למה את צודקת איך את אף פעם לא טועה
למה אין לי דרך, אין לי דרך חזרה

למה את שותקת אם יש לך מה לומר
וגם אם את צודקת אולי כבר מאוחר
והדרך מתפתלת יורדת ועולה
השמש נעלמת בתוך האפלה

למה את שותקת ולא אומרת מילה
למה אין לי שקט ולמה אין לי מנוחה
למה את צודקת איך את אף פעם לא טועה
למה אין לי דרך, אין לי דרך חזרה

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: