קליפים חדשים

איגי ועטרה דיין – ירח מלא בעמוקה

איגי דיין וזוגתו עטרה משחררים שיר חדש לציון חצי יובל לחיים משותפים וגם ספר ביכורים...

המתופף של להקת "משינה" – איגי דיין נחשף לא רק כאיש הקצב אלא גם כמלחין וסופר, כאשר הוא משתף פעולה עם זוגתו  – עטרה צחור דיין ביצירה מוזיקלית – שיר שהיא כתבה את מילותיו – "ירח מלא בעמוקה", כך חוגגים איגי ועטרה את חתונת הכסף שלהם – 25 שנות חיים משותפים כזוג נשוי.  אחרי שאיגי ישב להלחין את השיר הוא הפתיע את זוגתו וביקש ממנה להצטרף אליו בדואט שירה במסגרת וידאו קליפ שבוים וצולם בידי תומר סלמן ונערך בידי אריאל צחור.

כך עטרה צחור דיין על השיר החדש – "קבלו את "ירח מלא בעמוקה", המתנה שלי ושל איגי לעצמנו (המתנה שלכם- באמת להקשיב). האמת שהתאריך הלועזי לנישואינו הוא ב 4.9, אבל בדיוק באותו יום יצא הספר של איגי וחשבתי שלא לערבב שמחה בשמחה ואולי לכבוד ה-25 אפשר לציין דווקא את התאריך העברי, יום לפני ערב ראש השנה.

אז למה הקלטנו את השיר הזה?

בגלל יציאת הספר וסיבות נוספות, היה לנו ברור, שבניגוד לתוכניות ששנים פינטזנו עליהן, לא נוכל עכשיו לנסוע ולהתבודד רק שנינו במלדיביים/ניו-זילנד/הקוטב הצפוני. אז החלטנו שלא נוסעים. "אז בוא ניצור משהו ביחד, תביאי טקסט, אני אלחין", והוצאתי את "ירח מלא בעמוקה", שכתבתי מזמן על לילה מאוד מיוחד. זה היה מאוד מרגש, מעולם לא הלחינו לי טקסטים והם שוכבים במגירה שנים. אז איגי לקח כמה ימים והלחין ובישר לי שאני גם הולכת לשיר (מעשה שלא נעשה מיום הזכרון- כיתה ח') ושאם כבר אז כבר, הולכים עד הסוף: דואט, הקלטות, מיקס. אז תודה לכל מי שעזר בכיף ובחיוך וכמובן, איגי אהוב ליבי, תודה על 25 שנה של קרבה, חברות עמוקה, תמיכה בכל עת, יצירתיות, הרפתקנות וצלילה לעומקי הגוף והנפש."

"ירח מלא בעמוקה
חיבוק בלילה מיוחד
בתחילתו היינו שניים
ובסופו…אחד".

איגי דיין השיק בסוף השנה העברית את ספרו "חוה" ספר ביכורים אותו הגדירו אנשי עט כיצירה ספרותית ראשונה, פרועה ומענגת של אמן בשל, שחדוות הגילוי המשולחת של המדיום החדש ניכרת בה לצד ידו הבוטחת ואוזנו הרגישה.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: