דיווח מהשטח

צלילי העוד מארחים את ניסים סרוסי

הזמר רמי דנוך ולהקת צלילי העוד מארחים את הזמר ניסים סרוסי במועדון האזור עם הלהיטים הגדולים של שנות השבעים. אליצור ודורון ראובני תיעדו את הרגעים המרגשים, ליל שלישי 20.08.2019.

אין עוררין על העובדה כי רמי דנוך ולהקת צלילי העוד נחשבים לאבות המייסדים של מה שקרוי כיום המוזיקה הימתיכונית או המוזיקה המזרחית הישראלית, לצדם של יוסי "דקלון" לוי וצלילי הכרם שפעלו במקביל בתחילת שנות השבעים והוציאו אלו גם אלו את שורת הלהיטים המיתולוגית – “חנהל’ה התבלבלה” , “אני הוא גדליה” , “חסידה צחורה” , “איילת חן” ועוד.

על הרגעים בהם דקלון ודנוך השילו את משקעי העבר וחזרו לשתף פעולה יחדיו כבר הכברנו במילים כאן, ואפילו דאגנו לתיעוד היסטורי כאן.

ניסים סרוסי ורמי דנוך במועדון האזור. צילום אליצור ראובני
ניסים סרוסי ורמי דנוך במועדון האזור. צילום אליצור ראובני

גם על העובדה כי ניסים סרוסי נחשב לאחד מגדולי הזמר הימתיכוני באותם ימים ואפילו הזמר הכי "סן רמו" בישראל, עד לאותו מפגש מבייש בטלוויזיה כאשר ירון לונדון החליט להתייחס אליו מלמעלה למטה ברגעים שיזכרו לדיראון עולם כרגעי שפל בשידור הציבורי, אי אפשר לערער.

פדיחה תרבותית שאיננה יכולה לקחת מניסים סרוסי את תהילתו ואת להיטיו שהפכו לנכס צאן ברזל בסצנה הימתיכונית כמו בזמר הישראלי בכללותו – השירים "איני יכול" ו"אשליות" הם הדוגמה החיה לכך.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

ניסים שעזב את הארץ לאחר אותו מפגש מיותר ועשה חייל מעבר לים בפריז ובארצות הנכר חזר בעת האחרונה לארץ ומקיים הופעות או מתארח לצידם של אמנים רבים, צעירים או בני גילו.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

כך היה ביום שלישי האחרון כאשר רמי דנוך וצלילי העוד ארחו את ניסים סרוסי במופע לילי במועדון האזור התל אביבי, כאמור אליצור ודורון ראובני היו במקום בזמן הנכון כדי להביא לגולשי האתר את הצלילים והמראות.

וידאו

תגים
הצג עוד

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
Close