כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

אירוויזיון 2019מחזות זמר בתאטרוןסיקור הופעות

ערב טוב אירופה

שחקני שנה ג' בסטודיו לאומנויות התיאטרון מיסודו של יורם לוינשטיין חנכו אמש את המחזמר החדש שכותרתו " Good Evening Europe", כל כך אקטואלי, המחזמר עוסק בשירי האירוויזיון לדורותיו, תענוג של ליל קיץ קליל ונכון, היינו שם, בבכורה, חזרנו עם תחושת כיף ועיניים מחייכות.

 Good Evening Europe. צילום שילי אראל
Good Evening Europe. צילום שילי אראל

בדרך כלל במחזות זמר, העלילה עצמה לא ממש חשובה, העיסוק הנכון הוא איך מבוצעים השירים המהווים את החוליות המקשרות בעלילה, זו עצמה עוסקת בהתבוננות בקבוצת צעירים, אותם ניתן להגדיר החיים בשולי חיי הלילה של העיר תל אביב, הנוהגים לבלות במועדון של הקהילה הגאה בעיר ולבצע משירי האירווזיון הבלתי נשכחים מכל הזמנים. העלילה מבקשת לרקום בין אקט אחד למשנהו את סיפורי חלומותיהם בדרך "לגעת באושר, בתהילה ולהצליח בגדול".

 Good Evening Europe. צילום שילי אראל
Good Evening Europe. צילום שילי אראל

לדידי הייתה התרגשות אמיתית, טובה ומשוחררת על הבמה (או בעצם הרחבה בסטודיו אל מול יציע הקהל), השחקנים, או בעצם ניתן לומר הדור הבא של התיאטרון הישראלי, נראה טוב ומבטיח, כשרונות מצויינים של משחק, הלימודים ניכרים עליהם, כישרונות מצויינים של שירה, לעתים ממש הפתעה ליכולות ווקאליות כאילו והיינו בשלב הגמר של איזה ריאליטי זמרים טלוויזיוני (לטוב ומעבר לכך) ואפילו יכולות תנועה ואקרובטיקה אל מול הקהל, אני אהבתי את השעה וחצי במהלכה הקאסט רקד, שר, העביר דיאלוגים ונתן תחושה אמיתית של זמן כיפי באווירת האירוויזיון והקהילה העוטפת אותו, כן, הקהילה..

ראוי לציין כי את המחזמר מלווה בלייב צוות נגנים, מה שקרוי במחוזותינו תזמורת חיה. הבמאי יורם לוינשטיין מספר כי הוא הושפע מהאווירה שהייתה בזמנו במועדון המיתולוגי של הקהילה "אוויטה" שם הייתה נוהגת להופיעה קבוצת צעירים בטייטל "Euroflash" שהעלתה משירי האירוויזיון והותירה בו רושם והשפעה למחזמר החדש.

 

המחזמר רץ מאמש ועד סוף יוני בסטודיו לאמנויות התיאטרון של יורם לוינשטיין, אולם "עבאס" ברחוב רח’ חנוך 19,
שכונת התקווה, תל אביב. טלפון: 03-6886514. תרימו טלפון ותזמינו כרטיסים, כדאי!!!

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d