סיקור הופעות

משיח לא מטלפן, הוא מאטנד…

ברק גרוסברג חוגג עם הגיטרה ומארח כמה חברים טובים – אריאל זילבר, ארז לב ארי ודניאל זמיר, ליל ראשון, 07.04.2019 מועדון בארבי, נכח תיעד ומדווח – יובל אראל, מצלמה שניה – קרינה סווצ'נקוב.

ברק גרוסברג. צילום יובל אראל

כששלום חנוך כתב את השיר על המשיח הוא לא הכיר את ברק גרוסברג, ברק הוא גיטריסט שגדל על ברכיהם של גיבורי גיטרה כשלמה "הבמה החשמלית" סלש "הנדריקס הישראלי" מזרחי וצ'לי סיגלסקי מ"שליחי הבלוז". לא רק שהמורים היו טובים וטעוני דיסטורשן, גם בבית האכילו את ברק בכפית מלא המנה בצלילים שהחלו מהנדריקס בוודסטוק עד טובי הגיטריסטים שעשו את שנות השבעים במאה שעברה למה שהן, גדולות מהחיים. (אביו של ברק, שאול גרוסברג, נמנה על הוגי ומפיקי הרעיון דאז להקים מועדון רוק ישראלי במסגרתו מוזיקאי "מחתרת" של אותם ימים קרעו את הממסד ההסתדרותי במועדונו הרשמי – בית לסין, ברי סחרוף, רמי פורטיס ועוד הרבה שמות החקוקים בתולדות הרוק הישראלי עברו תחת ידיהם והמוזה שלהם נספגה בנשמתו של הילד ברק שטרם נולד באותה עת..

ברק גרוסברג ואריאל זילבר. צילום יובל אראל

ובתכלס, ברק גרוסברג, לפני זמן לא רב, החל בתהליך של חזרה בתשובה כאשר הוא לוקח עמו אל כנפי היהדות בדרך של חב"ד את הגיטרה והתובנות שגם אם המשיח חי וקיים, הגיטרה חשובה לא פחות. במהלך השנתיים החולפות הספיק ברק להשיק אלבום ולשחרר מספר שירים שכתב בהשראת העולמות בהם הוא נע – הרוק והאמונה…"הכל מושלם", "משיח עכשיו", "כוס קפה"…

ברק גרוסברג וארז לב ארי. צילום קרינה סווצ'נקוב

אמש כאמור ברק חגג כשהוא ניזון משני העולמות הכורכים כעת יחדיו, שילוב שמו של השיר ומילותיו – משיח עכשיו, אני רוצה משיח עכשיו – המנטרה הבסיסית של אנשי תנועת חב"ד מושרות על גבי מצע של דיסטורשן הניזון מאקורדים שניגן בזמנו ג'יימס מארשל הנדריקס המנוח.

האחים גרוסברג. צילום יובל אראל

את החגיגה הזו כיבדו כמה אנשים חשובים באמת, מהצד של הבמה – אריאל זילבר, ארז לב ארי ודניאל זמיר, לצד נגני הטריו של ברק שאף אירח את אחיו יהונתן, סולן להקת הרוק הכבד "קדחת" בסופו של המופע, מהצד של הקהל סודר מועדון בארבי למתחמים מומלצים לגברים לחוד, לנשים לחוד וגם מתחם מעורב, בבחינת איש הישר בעינו ינהג. בקדמת הבמה נמתח שולחן ארוך ששימש את "כנופיית" האופנוענים של חב"ד, עטויי מעילים הרקומים במשפטי יהדות, אשר "פתחו" שולחן כשר למהדרין בסופה של ההופעה לסדרת ברכות וכל מיני טקסים המובנים לאנשי חב"ד…

ברק גרוסברג והחברים. צילום קרינה סווצ'נקוב

וואלה היה משיח באולם.

בקטנה – לסיקור המופע הצטרפה קרינה סווצ'נקוב כצלמת מהמניין, אני מעריך שעוד נראה תמונות שהיא תצלם בהופעות נוספות…
לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום קרינה
לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום יובל

וידאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: