סיקור הופעות

תפוזי יפו של רונה קינן

מופע השקת האלבום "זמן התפוז" של רונה קינן, אורחים – דודו טסה, תמיר מוסקט ותום דרום. ליל חמישי, 04.04.2019. תאטרון גשר ביפו. השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין הגיע לתאטרון וחזר עם המראות, הקולות והחוויות.

במקום שניצבת בימת תאטרון גשר, פעם היו פרדסים של עשירי יפו, מאוחר יותר, בשנות הארבעים של המאה שעברה, הקים שם האדריכל היפואי עלי מוסתאקים בית קולנוע ותאטרון שנקרא על שם בנו נאביל, לאחר הקמת המדינה שונה שמו של בית הקולנוע ל"נגה", זהו שמו של האולם המרכזי בתאטרון גשר הפועל במבנה כיום.

אמנם את התפוזים היפואים שהיו ובעצם עד היום מהווה שמם כמותג בינלאומי לאיכות תפוזי השאמוטי הארץ ישראליים, כבר לא ניתן לקטוף באזור יפו, אולם את הוצאת "זמן התפוז", אלבומה החדש של הזמרת והיוצרת, ביתו של הסופר והמשורר עמוס קינן, רונה, חגגו אמש באולם נגה שהיה מלא מפה לפה.

אחרי שרונה קינן שחררה שני שירים חדשים בתחילת החורף – "הזמן הזה" ו"מות התפוז" הגיע העת לשחרר את "זמן התפוז" האלבום החדש והחמישי של רונה היוצא שבע שנים אחרי האלבום "המראות ונחיתות", הוא כולל עשרה שירים אותם כתבה והלחינה רונה קינן כשהיא משתפת בתהליכי ההפקה את תמיר מוסקט ותום דרום, למעט השיר "אם" שאת מילותיו כתב דורי מנור והוא מוקדש לזכרה של סמדר פלד אשר נרצחה בפיגוע שביצע מחבל מתאבד בשנת 1997 במדרחוב בירושלים, האלבום איננו חף מאמירות אקטואליות, פוליטיות ומבט צלול אל המציאות היומיומית ובכלל כאן בארץ חמדת אבות אך באופן מאוד מרומז, רונה תמיד הייתה דעתנית בתחום…

אמש היה אולם התאטרון מלא מפה לפה בקהל שהגיע לכבד את היוצרת והזמרת בחגיגת הולדתו של האלבום החדש, במהלך המופע שילבה רונה שלוותה בנגנים ערן ויץ בגיטרות, יעל זליגר בקלידים וסינת', אורי קוטנר בבס, סינת' וכלי הקשה וחגי פרשטמן על התופים, את השירים החדשים לצד חומרים מוכרים, כאשר הצטרף אליה האורח דודו טסה שביצע לצד חומרים שלה ושלו גם את השיר שכתב עמוס קינן ללהקת אחרית הימים בהלחנתו של זוהר לוי המנוח, מעין מחווה לזכרו – פתחי לי את הדלת. בדרך אגב, מעבר לפרויקטי המוזיקה העיראקית של הכוויתים, טסה הוא בעצמו זמר מחאה…גם תמיר מוסקט ותום דרום הצטרפו לרונה במהלך המופע.

כאמור טוני פיין מביא את המראות והקולות.

לחצו לצפייה בגלריית התמונות מהמופע

וידאו

 

 

 

 

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: