סיקור הופעות

כמו בז'ורנלים…

עודד גדיר ורפי וייכרט חוגגים השקת אלבום חדש, "ז'ורנל", יש אורחים, גם השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין הגיע וחזר עם מראות וקולות, מוצ"ש, 26.01.2019, אוזן בר, תל אביב.

חלפו שבע שנים מאז שעודד גדיר, מוזיקאי יוצר ורפי וייכרט, משורר, שתפו פעולה ויצרו אלבום מוזיקלי ראשון, "חוטים", כעת הם ישבו יחדיו, לקטו תשעה שירים מתוך ספריו של רפי אותם הלחין עודד ואף הפיק מוזיקלית והזמינו כמה מוזיקאים ליטול חלק עימם ביצירת והקלטת האלבום לצידו של עודד השר בעצמו – אפרת גוש, דודי לוי, זולפא מוסרוג'ה וערן צור.

האלבום ששמו ״ז׳ורנל״ על שם אחד מהשירים שנאגדו בו הוא בעצם אסופת שירי אהבה ולפי דבריו של רפי מדובר בעצם ב"מסע של גוף ונפש בחיפוש אחר יופי אנושי, תשוקה ואור".

גם עודד עצמו מבקש להסביר את החיבור בינו ובין רפי והדרך שעברו עד יציאתו של האלבום – "מרגש אותי מאד לשחרר אלבום שביעי. אלבום של אמצע החיים, של חיבור לרגש החזק ביותר שיש – אהבה. אני מכיר את רפי וייכרט כבר הרבה שנים וחברותנו עומדת במבחן הזמן. מילות האהבה בשורות שרפי כתב סוחפות ועזות. התשוקה והנחרצות שבה הוא כותב את האהבה שלו אפשרו לי ליצור אלבום שאני מאד גאה בו ומחובר אליו.."

אמש כאמור התקיים מופע השקת האלבום במועדון אוזןבר בתל אביב כאשר לצידם של עודד ורפי המלווים בהרכב הנגנים הכולל את יובל פלג בחצוצרה וגיטרה, טליה יונה קליגר בקלידים, כלי הקשה ושירות, כרמיאלה ברנשטיין בצ'לו, התארחו מוזיקאים ומשוררים יחדיו ולחוד על הבמה – ערן צור, אפרת גוש, זולפא מוסרוג'ה, דודי לוי, מיכל בת אדם ורוני סומק.

לחצו לצפייה בגלרייה מהמופע עם דודי לוי

לחצו לצפייה בגלרייה מהמופע עם ערן צור

לחצו לצפייה בגלרייה מהמופע עם עודד גדיר

וידאו

טעימות מהמופע – דודי לוי – שעוד בוערת, ערן צור – כשאת אוחזת בי.

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: