כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

עברי לידר – נסיכה שלי

שיר חדש בביצועו של עברי לידר מלווה בקליפ בכיכובה של בר רפאלי ובבימויו של רומן בוצ'אצקי. השיר שאת מילותיו כתב אורי בן ארי ללחן שלו ושל איתן דרמון והופק מוסיקלית בידי אריאל טוכמן הנו השיר הראשון שעברי לידר מבצע שמישהו אחר כתב והלחין. השיר נכתב בהשראת הודעת ווטסאפ שקיבל אורי בן ארי: "מסוג ההודעות האלה שגורמות לך לשבת ולכתוב. למרות שהתבקש לכאורה להעביר את השיר לזמרת, חשבתי לעצמי שעברי יוכל לעטוף את המילים והלחן בצורה הכי נכונה ולבצע אותו בעוצמות רגש השמורות רק לו. אני יודע שזו לא פעם ראשונה שעברי שר שירים  תוך שילוב של מגדר נשי בטקסטים, כמו "מרי לנצח", ו"מישהו פעם", ולכן ידעתי שזה לא יהיה חסם."

כך עברי לידר על השיר: "ואז השיר הגיע אליי והתאהבתי בו מיד. זו הפעם הראשונה שבה אני שר שיר חדש (לא גרסת כיסוי) שמישהו אחר כתב והלחין. החיבור שלי לשיר, לטקסט וללחן היה מיידי. היה לי ברור שאנחנו יוצאים להרפתקה בקליפ שילווה אותו. המחשבה הייתה שאת הקליפ צריכה להוביל דמות נשית. בר רפאלי הייתה הבחירה הכי ברורה לי. בר ואני עובדים יחד כבר שלוש עונות באקס פקטור וידעתי באינטואיציה שלי שהיא יכולה לשחק את דמות המספרת באופן מבריק. בר שמעה את השיר ומיד הרימה את הכפפה תוך שהיא מביאה לסט איכויות משחק מפתיעות ומרגשות. אני חושב שזו פעם ראשונה שבר מציגה זווית אחרת, חדשה ונוגעת ללב."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d