סיקור הופעות

לעמוד ולהריע

המופע של שארל אזנבור, היכל מנורה מבטחים, מוצ"ש 28.10.2017, נכח תיעד ומדווח – יובל אראל, צילום נוסף – טוני פיין, סיון פרג'.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

דקות ממושכות בתום המופע עמדו כל הצופים, כשבע וחצי אלף איש ואשה, ומחאו כפיים ללא הפוגה לכבוד האיש הקטן והנמוך הזה שכבר שבעים שנה עומד מעל הבמות ברחבי העולם ומייצג את השאנסון הצרפתי בכבוד רב.

שארל אזנבור, יליד 1924 במאה שעברה, כבר לא ילד, הוא בן 93, גיל מכובד לכל הדעות, מעטים הם האמנים והמוסיקאים בני גילו או בסביבה שעדיין ממשיכים לתור את העולם הרחב ולהופיע.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

יומיים לפני המופע הספיק אזנבור לבקר בבית הנשיא מר ראובן ריבלין אשר העניק לו את מדליית ראול ולנברג, על פעילות משפחתו להצלת יהודים על ידי הנאצים בתקופת השואה, על פעילותה ההומניטרית של משפחת אזנבור, שהסתירה בביתה יהודים בתקופת השואה. את הפרס בחר אזנבור לקבל בישראל, בשל זיקתו למדינה ולעם היהודי. אזנבור הספיק לענות לכמה שאלות שהציג בפניו השדרן המיתולוגי טוני פיין.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

אין צורך להכביר במילים ומלל אודות ההיסטוריה הארוכה והמאוד מאוד מכובדת של השאנסונר והשחקן הצרפתי הזה. מספיק לציין כי זוהי הפעם הרביעית שהוא חוזר להופיע בישראל, בשנת 2013 הספקתי לחוות את המופע שלו בהיכל ביד אליהו כאשר הוא אירח מעל הבמה את אחינועם ניני, הפעם הוא הסתפק בהרכב הנגנים העשיר שלו וצמד זמרות ליווי אליהן הצטרפה ביתו קטיה אזנבור לדואט מקסים.

במהלך המופע הוא שר בארבע שפות, צרפתית, ספרדית, איטלקית ואנגלית, שירי אהבה רומנטיים ושורת להיטים מכל הזמנים, אזנבור לוקח את הקהל בשבי ללא מאמץ, אני פשוט לא מאמין שהוא כבר בן 93, אני לא מאמין, לבטח זייף את תעודת הזהות שלו, מלא מרץ ואנרגיה וויטליות, תענוג אמיתי. כבוד, בראבו!!!

וידאו

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

3 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: