סיקור הופעות

מסע לצד היפה של הירח

אביב גפן חוגג נשף רוק בפעם השישית בסימן עשרים שנה ליציאתו של אלבום האוסף "ירח מלא", ביתן 1, גני התערוכה. אורחים – Jack Bugg, דודו טסה, אורית שחף, Shahin Najafi. מופע פותח: Avi Buffalo. ליל חמישי, 02.03.2017. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל, וידאו – אדוה אראל.

אביב גפן ושאהין נאג'אפי בנשף רוק. צילום: יובל אראל
אביב גפן ושאהין נאג'אפי בנשף רוק. צילום: יובל אראל

רגע השיא של נשף הרוק שארגן אביב גפן לאלפי המעריצים והמעריצות, בני ובנות נוער, צעירים, זוגות, הורים, סבתות וסבים על נכדיהם ונכדותיהן, שמלאו את חללו הענקי של ביתן 1 בגני התערוכה בליל אמש, היה ללא ספק הביצוע ל"שיר תקווה" בדואט עם הזמר והמוסיקאי האירני הגולה מארצו שאהין נאג'אפי המהווה סמל לאדם המוחא כנגד משטר אפל ואכזר במדינה שעמה רוצה בעצם שלום ומתייסר תחת העריצות. במופע הזה המיס אביב גפן את הגבולות בין העמים והשאיר את החיבור בין אדם אחד לשני…

אביב והקהל, נשף רוק 6. צילום: יובל אראל
אביב והקהל, נשף רוק 6. צילום: יובל אראל

זה כבר הפך למנהג קבוע, הי, פעם שישית, לא הולך ברגל, לחגיגה השנתית של אביב גפן, כאשר בניגוד לחגיגת האורחים המקומיים של השנה שעברה, הפעם עמד הנשף בסימן אורחים מחו"ל כאשר אביב גפן הצליח השנה להזמין לביקור ראשון בארץ את Jake Bugg. ילד הפלא הבריטי אשר התקבל לפסטיבל הראשון שלו כבר בגיל 17 והוא אחראי על להיטים על בינלאומיים כמו Broken ו Love, Hope and Misery ונוספים. ג'ייק שעלה לבמה כבר בהתחלה כחלק ממופעי החימום הצטרף בהמשכו של הערב לאביב בביצוע משותף ללהיטו Broken וסחף את קהל האלפים שקיבל טעימה מדויקת מהיכולות והרגש של אמן בינלאומי הנמצא בדיוק במעלה הדרך אל שיא הקריירה שלו.

אביב גפן, המופע המרכזי. צילום: יובל אראל
אביב גפן, המופע המרכזי. צילום: יובל אראל

פתיחתו של הנשף התמקדה ברובה במופע החימום של Avi Buffalo אמן אינדי פולק שעושה נעים בגב עם צלילי שיריו, לא בדיוק  נימת הרוק המתעתעת של אביב אך החיבור ועצם המעמד היו מדויקים, Avi Buffalo ששם לידתו המלא הוא אביגדור בנימין זאהר אייסנברג, מוסיקאי עצמאי המנהל את עצמו ופעיל חברתי התומך בשורת נושאים הומנים הן באמצעות שיריו והן בעצם השתתפותו במופעים המתנהלים תחת הטייטל של סובלנות.

ילדות אור הירח, הדור החדש. צילום: יובל אראל
ילדות אור הירח, הדור החדש. צילום: יובל אראל

 

אך בואו ניגש כבר ומיד למופע המרכזי עצמו, אז מה היה לנו?

תעלול ועבודה בעיניים!! זו הייתה הפתיחה המרגשת של ההופעה, כאשר נגני להקת התעויוט עלו לבמה שהולבשה בדמות יער מכושף מתחת לירח או שניים מלאים, והם כולם מחופשים לבעלי חיים, בעוד המיקרופון המרכזי מוחזק בידיו של חד קרן לבן המבצע את השיר "זיגוטה" והקהל רק ממתין לרגע בו אביב ישיל מעל צווארו את תחפושת ראש הסוס הזו, מתברר שהוא "עשה לנו קטע" כאשר דמותו הגיחה מתחת לבמה והוא העפיל למעלה במדרגות, נותן לקהל תחושה של ליל תעתועים אמיתי והכל אשליות, פשוט גדול, מתוחכם ומאוד ממזרי, כי ככה זה אביב גפן, אין בנאליות במשחק.

אביב גפן ודודו טסה, נשף רוק. צילום: יובל אראל
אביב גפן ודודו טסה, נשף רוק. צילום: יובל אראל

לא אשב לפרט כאן אודות ביצועו של כל שיר אך ארשה לעצמי לציין כי אביב, הלבוש בבלייזר ארוך המעוטר בגבו באייקון העישון אסור ופניו מאופרות בכבדות כבנוהל הקבוע, הגיש ממיטב שיריו ובמיוחד מהשירים האסופים באותו אלבום כשהוא מזמין בין לבין את האורחים שלו המגישים יחדיו שיר שלהם ושיר שלו, כך עם דודו טסה הלבוש בגופיה כבליל קיץ, כך עם אורית שחף ובמיוחד בביצוע המשותף לשיר החדש של השניים ששוחרר רק לפני ימים ספורים "בא אליי", עובר כחוט השני עם האורחים מחו"ל ונוחת כמובן באותו רגע שיא, לטעמי עם הגולה האירני.

אביב גפן ואורית שחף, נשף רוק. צילום: יובל אראל
אביב גפן ואורית שחף, נשף רוק. צילום: יובל אראל

כל היתר מוכר, חביב, ידוע ומתוזמן נכון עם שלל מניירות בימה כירידה אל הקהל, קראוד סרפינג ממותן, מגע אישי וישיר, סלפי, הליכה על משעול הקאט ווק, או ישיבה מול פסנתר הכנף הענקי שהוצב על הבמה לביצוען של הבלדות, שלושים וחמישה שירים במהלך מאה ושמונים דקות של שיכרון חושים בנוסח אביב גפן, מגמד לחלוטין כל מופע מכל ז'אנר או סצנה שהתקיימו באותו זמן בארץ, לחלוטין, הנשף של אביב גפן היה האירוע המרכזי שפתח את חגיגות חודש מרץ המתרגש עלינו ולא לשכוח את אחת מאורחות הוי.אי.פי של אביב שלא התאפקה ועלתה לבמה כמעט בסופו של הערב כדי לגנוב חיבוקים ונשיקות ולזמזם כמה מילים בשירה, עמיתתו של גפן מתוכנית הריאליטי המוסיקלית והפרימדונה בעצמה מירי מסיקה, רבאק, כפרה, לא יכולת לתת עוד שיר או שניים, ביחד או לחוד…

ואיך אפשר בלי הקריאה המסורתית לביבי ושרה לארוז ולהתחפף מבית ראש הממשלה יחד עם כל שורת השלטון שאביב הגדירה כמושחתת, בדיוק באמצעיתו של השיר "עכשיו מעונן" כנראה שאנחנו עדיין דור מזויין.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו Youtube צילום אדוה אראל

 

 

 

וידאו Go Live צילום יובל אראל

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: