סיקור הופעות

ממתינים לאור הירח

המופע של אביב גפן "נשף רוק" בסימן 25 שנה לאור הירח, האנגר 1 בגני התערוכה, אורחים – מתי כספי, אביתר בנאי, נורית גלרון, מייק גארסון, שרון ליפשיץ, שלום חנוך וברי סחרוף. חימום – טל רמון, שלי ורותם, ריאו ופולי טרי. ליל חמישי, 03.03.2016. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל, וידאו – אדוה אראל.

טוב, זה לקח לי קצת זמן, להשלים שינה, אבל יום שישי, אז הנה המאה מילים פלוס שלי על נשף רוק מספר חמש – הכי גדול במזרח התיכון משמאל לקיסריה, צפונית לפארק הירקון, הפעם החמישית שאביב גפן והתעיוט באמצעות הפקה גרנדיוזית חוגגים את היותו הסופרסטאר הישראלי המכיר הרבה חברים חשובים מאוד מעבר לים, מצליח להביא ששת אלפים איש, רובם נשים, נערות ואפילו בנות עשרה, להמתין לו מעל שעתיים ואפילו יותר מכך בהאנגר הענקי של גני התערוכה בתל אביב.

אביב ואביתר בנאי. צילום: יובל אראל
אביב ואביתר בנאי. צילום: יובל אראל

חמש שנים חלפו מאז שחוויתי את המופע של אביב גפן עם סטיבן ווילסון, שנה וחצי חלפה מאז שחוויתי את  המופע האחרון של אביב גפן, כשבוע לפני השקת אלבומו האחרון "סדקים", מאז הספקתי לראותו כאורח במספר מופעים ברחבי גוש דן, הפעם זה הולך להיות "המופע" של אביב גפן, כי אביב גפן הוא מותג, לא פחות מוכר מהכבש השישה עשר של אביו יהונתן, חתן פרס מפעל חיים הטרי (לפני שבועיים). אביב גפן הוא סמל וציון דרך, הוא החבר הצעיר של יצחק ז"ל ושמעון יבדל"א, הכיכר, נוער הכיכר, הדור המזוין. הזמר שסחף את הנוער הישראלי בשנות התשעים, אותו כינה "ילדי אור הירח", ומזוהה עם הזרם השמאלי בפוליטיקה הישראלית.

אביב מסתובב עם מתי כספי. צילום: יובל אראל
אביב מסתובב עם מתי כספי. צילום: יובל אראל

אולם אמש, כאשר אחרי המתנה ארוכה שאותה מלאו חברי להקות אינדי שמינדי, טובות כשלעצמן בהופעותיהן וחלקן אף מהחביבות עלי, כגון בנות ריאו והצמד שלי ורותם, שקיבלו חשיפה בפני קהל שבחיים לא היה שומע עליהן, תכלס (האנגר 1 זה לא הגדה השמאלית או הימנית של יודלוי פינת אלנבי…), עלו חברי להקת התעויוט, לבמה המוארת, הראל בן עמי בגיטרה חשמלית, שלומי קינן בקלידים וסימפולים, ערן מיטלמן בקלידים ופסנתר, הדר גרין (במקום ספי אפרתי) בגיטרת בס ותומר צדקיהו על התופים. ההצגה הגדולה ביותר של סוף השבוע יצאה לדרך.

אביב משלים חסרים עם נורית גלרון. צילום: יובל אראל
אביב משלים חסרים עם נורית גלרון. צילום: יובל אראל

במשך יותר משעתיים תמימות, עם ליין אפ שכלל מעל שלושים שירים, עם אירוח מושלם של כוכבי מיינסטרים הכי חשובים והכי נחשבים בפופ הגלגל"צי הכלל ישראלי, כבש אביב גפן את הערב והלילה ככוכב המוחלט והמושלם של מדינת ישראל. מופע רצוף אפקטים, פעלולים וחוויות קול וצבע, עם וי ארט מצוין, בלוני ענק הנופלים על ראשי הצופים והופכים למשחק מטורף, תותחי קונפטי ותותחי סרטי נייר צובעים את החלל בשלל צבעים עם גשם נייר צבעוני, רטט לבבות עם כל שיר ושיר מהקריירה הארוכה של הבחור הצעיר יחסית שרק לפני חודש קיבל לידיו את בנו השני שאך נולד.

אביב גפן בנשף. צילום יובל אראל
אביב גפן בנשף. צילום יובל אראל

הפינה הפוליטית חברתית של אביב גפן שתפסה כותרות ראשיות בשנה שעברה כשנכנס בשלטון עברה ריכוך מה השנה כאשר אחרי הצהרות לגבי מידת שמאליותו האישית, האויב העכשווי היו הבנקים, כשאביב מספר על קשיש שנקלע למצוקה פיננסית נתקל בסירובו של הבנק להעניק לו אשראי מידי והוא תרם לו מכספו.

אביב ומיק, האם אתה שומע מייג'ור טום? צילום: יובל אראל
אביב ומיק, האם אתה שומע מייג'ור טום? צילום: יובל אראל

המופע עצמו היה מלא בשטיקים, במיוחד כאלו שעוברים דרך ה"קאט ווק" האורך שהוצב בצידה של הבמה אל תוככי האולם הענקי בתוך הקהל, כל אימת שאביב פסע לאורכו עד קצהו הבנות נמסו והסמארטפונים נשלפו כדי להאיר את ההאנגר באור תכלכל.

אביב גפן בנשף. צילום יובל אראל
אביב גפן בנשף. צילום יובל אראל

הופעות אורח של כמה מהאמנים הכי גדולים שלישראל יש להציע: אביתר בנאי, נורית גלרון, מתי כספי, שרון ליפשיץ, ברי סחרוף ושלום חנוך – שמילא את מקומו של אריק איינשטיין ב"יומן מסע" וזכה למחיאות כפיים סוערות מהקהל. בנוסף, התארח הפסנתרן מייק גרסון, שזכור בעיקר מעבודתו עם דיוויד בואי לאורך השנים.

אביב וברי סחרוף. צילום: יובל אראל
אביב וברי סחרוף. צילום: יובל אראל

אחת מנקודות השיא, והיו רבות כאלו בדרך אגב, הייתה למעשה כניסתו של אותו מייק גרסון, אחד מהבודדים בעולם שאפשר להגדירו כיד ימינו של דיויד בואי המנוח, כמשתתף בקלידים שניים לצידו של אביב בביצוע מחווה ל "Space Oddity" (שדווקא בו מייק גרסון לא השתתף בביצוע המקורי) כרקוויאם אחרון ומעין "שלום חבר" או "Goodbye David" שכזה, מתכבד וממשיך במופע בכמה מהחומרים של אביב. הייתה זו מעין נגיעה בשמיי הכוכב שכבה בפתאומיות…

אביב גפן, נשף רוק. צילום: יובל אראל
אביב גפן, נשף רוק. צילום: יובל אראל

טוב, השעה כבר אחת וחצי, המופע החל בשעה אחת עשרה, חשבון פשוט מצביע על שעתיים וחצי עם אביב גפן ואורחים, לא לספור את השעתיים הקודמות של מופעי החימום, כמעט חצי יום, או לילה לאור הירח. אפשר לנחות בסוף השבוע ולתת להאנגובר להתמסמס…

בקטנה – אם החמצתם את הנשף עדיין יש לכם הזדמנות לשיר ולרקוד עם אביב גפן בהופעות הקרובות – 11 למרץ בהיכל התרבות בנהריה , 13 במרץ בזאפה הרצליה, 18 למרץ במלון הרודס בוטיק באילת (עם יהודה פוליקר), 26 למרץ בזאפה תל אביב, 7 לאפריל בקיבוץ יגור, 9 לאפריל במועדון גריי ביהוד, 25 לאפריל באמפי באשדוד, 30 לאפריל באמפי שוני.

ליין אפ: "מחר", "על הכנרת בזריחה", "מיליארד טועים", "אמש", "אלימות", "צלקות", "שיר עצוב", "יש שמיים מעליי" (עם אביתר בנאי), "השיר שלנו", "זה רק הלב שכואב לך", "מסתובב" (עם מתי כספי), "מקסיקו", "מלאך", "אתה פה חסר לי" (עם נורית גלרון), "המכתב", "קוצים", "עורי עור", "נוסטלגיה" (עם שרון ליפשיץ), "הסמרטוטים", "Space Oddity" (עם מייק גרסון), "לילות לבנים" (עם מייק גרסון), "אהבנו" (עם מייק גרסון), "האם להיות בך מאוהב", "אל תדאג", "אור הירח", "אולי", "עונות", "שיר תקווה", "יומן מסע" (עם שלום חנוך, החבר הכי טוב של אריק איינשטיין, תכלס..), "טיפות", הדרן ראשון: "שנינו שווים", "סוף העולם" (עם ברי סחרוף), "הזמן טס". הדרן שני: "עכשיו מעונן".

 

לחצו לצפייה בגלריית תמונות (פייסבוק)

וידאו, אביב גפן, צילום אדוה אראל, פייסבוק

 

 

 

 וידאו, הדואטים, צילום: אדוה אראל, יוטיוב

 

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: