כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

ירמי, ספנסר ורוסו, מופע מזווית שונה

ירמי קפלן משיק אלבום חדש עם ספנסר ורוסו – "פטיש", רביעי, 28.10.2015, מועדון זאפה תל אביב, הבלוג שלח את הצלמת מיכל גור לבדוק את החוויה.

ירמי קפלן, ילד הפרא הפך למהודק מוסיקלית. צילום: מיכל גור
ירמי קפלן, ילד הפרא הפך למהודק מוסיקלית. צילום: מיכל גור

לפני מספר ימים האזנתי לראשונה לאלבום המלא של ירמי קפלן יחד עם הצמד ספנסר ורוסו, התחושה הראשונה שלי הייתה כי ירמי קפלן, אחד הילדים הפרועים של הרוקנ'רול הישראלי, נשבה בידי שני מקצועני צלילים שהצליחו לרתום אותו למושב החללית המוסיקלית שלהם לטיסה מהודקת ונקייה, הטקסטים, הקול והמניירות הקפלניות נעטפו באיכות המשדרת את המאה העשרים ואחת כאן ועכשיו.

את המימון להפקת האלבום גייסו ירמי, ספנסר ורוסו באמצעות פלטפורמת HeadStart באמצעות הון מההמון, הליך שכבר איננו נחשב סתם אופנתי אלא פונקציה לאמנים עצמאיים לרתום את הקהל כשותף ליצירה, עניין שדווח עליו במסגרת הבלוג.

תוך כדי הכרזתי על "יום רביעי הגדול", הטייטל הלקוח מתוך הסרט הקלאסי אודות האתוס של גולשי הגלים, אותו גייסתי כדי להסביר מהותו של ערב במהלכו מתקיימות חמש הופעות השקה שבכולן אני רוצה להניח יד, אוזן או עין, מכיוון שזה קשה עד בלתי אפשרי שלחתי את מיכל גור, צלמת הופעות מצוינת כדי לבדוק, להתרשם ולדווח איך ירמי קפלן המלווה באורי רוסו ומתן ספנסר המנגנים בגיטרות, קלידים, תיכנותים וסימפולים ומלווים ברועי דורון בגיטרת בס ויובל קאופמן על התופים, נראים ונשמעים. אז הנה הדיווח המלווה בתצלומים מצוינים, יש גם אלבום.

ספנסר@רוסו, זאפה. צילום: מיכל גור
ספנסר@רוסו, זאפה. צילום: מיכל גור

את ירמי קפלן פגשתי לראשונה כשהייתי קטנטונת,על מסך הטלוויזיה בתוכנית "Neighbours" לפני המון שנים.ממש "גדלתי עליו" כמו הרבה אחרים.

מסתבר שירמי שיחק בעוד תוכניות וסרטים ותופף אצל רמי קלינשטיין ועשה עוד המון עם השנים עם אנשים ידועים. עולם המוסיקה תמיד ליווה אותו.

לי באופן אישי לקח המון שנים לקשר בין אותו ילד קטן מתכנית הטלוויזיה האהובה עלי כילדה, לבין ירמי קפלן הזמר המוכשר בעל כישרונות כה רבים. כשהגעתי להופעה, התרגשתי, בכל זאת, כמה פעמים פוגשים אמן שמכרים עוד מילדות? והילדות של פעם הייתה שונה מזו של היום. לא האמנתי  שביום מן הימים  אזכה לראות אותו פנים מול פנים, להביט בו מזווית שונה, כמוסיקאי מחונן ולצלם אותו.

ירמיקפלן@ספנסרוסו, פטיש. צילום: מיכל גור
ירמיקפלן@ספנסרוסו, פטיש. צילום: מיכל גור

ירמי כבש בשניות את הקהל הרב שבא לראותו ולהאזין לו. גם אותי הוא כבש בחינניות שלו, בפשטות שלו.. בשירים שאת חלקם הכרתי וחלקם לא. השירים שלו מדויקים כ"כ  מדברים על החיים, בין אם קל לנו להתמודד איתם או לא.לכל שיר יש מקצב משלו שלפיו ניתן להבין כבר את תוכן השיר שמגיע.

הופעה בהחלט סוחפת. בסוף ההופעה, נגשתי להציג את עצמי וזכיתי לקבלת פנים אוהדת. ירמי איש מקסים, כ'"כ שמחתי שאותו ילד ששבה את ליבי ולבבות רבים, השתבח עם השנים והצליח להישאר כזה חביב עם החיוך הקסום.

מזל שזכיתי לפגוש דמות מהילדות שהשאירה לי טעם של שוקולד טעים עם רצון לעוד.

ליין אפ: נחיתה, לא רציתי, פושע, לא סתם, מחטט, בואי, זמן טוב, מכת חשמל, מודדת, אני אשתנה, אני בראש, פטיש.

הדרן: טקסמן, אגם הקרח

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע שמיכל גור צילמה

פטיש, האלבום להאזנה ורכישה מקוונת

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d