סיקור הופעות

ירמי קפלן בפסאז'…

ירמי קפלן נוחת במועדון הפסאז, מתחת לאלנבי, אין רגע דל. רביעי, 25.02.2015, נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

ירמי קפלן, אל תשתנה... צילום: יובל אראל
ירמי קפלן, אל תשתנה… צילום: יובל אראל

זה יהיה קצר הפעם, למרות שהמופע עצמו היה ארוך, מאה ועשרים דקות התפרע והשתולל ירמי קפלן ורעמת התלתלים תוך ביצוע ח"י שירים מאלבומיו, מוכרים לצד נשכחים, להיטים לצד חדשים כשהוא מגובה בהרכב נגנים וצוות טכני שהפכו יחד עימו את הפסאז' הממוקם כידוע ממש מתחת למדרכה של רחוב אלנבי למקום הכי לוהט אמש (טוב, גם האפגן וויגז לא היו פרייארים אמש, אבל זה כבר סיפור אחר…) בתל אביב.

ירמי קפלן, הפסאז'. צילום: יובל אראל
ירמי קפלן, הפסאז'. צילום: יובל אראל

ירמי קפלן הוא חיית במה אמיתית, סוג של פרפורמר מהטובים, המרתקים והמחויבים לקהל שנראו על הבמות במופעי הרוקנ'רול הישראלי מאז שנות התשעים במאה שעברה. האמת, מעבר לשנים שחלפו לא השתנה דבר, הילד הפרוע נשאר עם אותן אנרגיות.

הקהל שהציף את המועדון התת קרקעי וכלל מעריצות, חברים ואנשים שאוהבים שירים ורוקנ'רול הוכיחו כי שרביט ההובלה בסצנת הלילה הרוקנ'רולית עברה אמש למועדון הכי היפסטרי בעיר (זה לא אני, ירמי אמר בעצמו…).

לחיים. ירמי קפלן. צילום: יובל אראל
לחיים. ירמי קפלן. צילום: יובל אראל

ירמי שהקריירה שלו מתחילה עוד בשנות התשעים אך וויתר על האופציות ליטול חלק בנשף החזרה לרוקסן של א. גפן, ירמי שמתארח כמעט בכל איחוד וקמבק שמתרחש לאחרונה, ירמי שסבב ההופעות האחרון שלו הוא בבחינת סריקה מדלת לדלת ברחבי הארץ, אותו ירמי שאינו נח לרגע במהלך ההופעות הידועות שלו, הוא זה שחזר אמש והפגין פעם נוספת מדוע אני מכנה אותו הילד של הרוק הישראלי, כי  ירמי קפלן לא מפספס אף הזדמנות לתת את הקראוד סרפינג שלו, ילד בן 52 המתנהג כמו מבוגר בן 25.

על הילד שבירמי קפלן כתבתי בעבר איזה משפט או שניים, "ירמי קפלן יודע את נפש הקהל, יורד מהבמה ודופק סיבוב לא אחד אלא שניים, עובר בין הצופים, ממשיך לשיר, לחבק, להסתחבק, לפלרטט … לתת את השואו הכי אמיתי שלו. ירמי יודע את נפש הקהל שלו, הוא יודע מתי לדבר על מחאה, כזו אמיתית, חברתית, לבקר, למחות, הוא יודע מתי לאהוב, לחבק, ללטף, הוא יודע מתי להתפרק, להתמסר…"

אז מה היה אמש? עזבו את ההגדרות של מסיבת טרום פורים, עזבו את הקטע של ההבהרות מיד אחרי השיר הראשון, ממש כדי להסיר את הערפל ועננים מאז האמירה ההיא שהבנות ההן לקחו רחוק מידי וברצינות מידי, בקצקוץ היה רוקנ'רול, חגיגה, בדיחות, קפיצות, קהל, ריקודים, היה ירמי קפלן….

ליין אפ: מעבר לגדר, תתחיל מאפס, אחת ושתיים, מודדת, כולה זה פרח, קילומטר מכאן, היא האחת, הזונה והכלב, הדפוק הזה, מדוע לא באת, לקחת איתך הכל, דגל לבן (ניר גבע סולו), praise U , מחפשת, אני אשתנה. הדרן: כמה את צודקת, Tainted Love.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: