כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

דמעות של אושר, דמעות של זהב

מופע השקת אלבום הבכורה של להקת הדמעות, תיאטרון תמונע, 11.12.13. דיווח וצילום וידיאו – שיר אלוני, צילום – דפנה טלמון.

אפיק, הדמעות, תמונע. צילום: דפנה טלמון
אפיק, הדמעות, תמונע. צילום: דפנה טלמון

חפירת הקדמה – ערב הסערה הכי חזקה במאה העשרים ואחת, כך לפחות מבקשים להכריז באמצעי התקשורת שמחפשים כותרות בכוח, אמנם גשם מעת לעת, רוח וגם קר אבל ערב כל כך גדוש בהופעות חשובות באמת, שלוש השקות בו זמנית – החצר האחורית בצוותא, עמית ארז בבארבי והדמעות בתמונע, אני הלכתי על שתי הראשונות, את הדיווח בטקסט, תמונות ווידיאו מביאות לכאן שתי בחורות נאמנות למשימת שימור הסצנה – שיר אלוני ודפנה טלמון שחרפו נפשן בחורף הארקטי הזה והגיעו עד שונצינו, אז מכאן, מספיק לחפור, רשות הדיבור, התמונה והווידיאו לשתיים.

אפיק, פוזה אופיינית. צילום: דפנה טלמון
אפיק, פוזה אופיינית. צילום: דפנה טלמון

בליווי הסערה הגועשת על קירות התיאטרון, החלה השקת אלבום הבכורה של להקת הדמעות, שהייתה גם חגיגת יום הולדת נפלאה לסולן אפיק פלג, שחוגג היום 50. עם ויסקי ביד (יש להגות עם V ולא עם W, ע"פ אפיק) וברכות לפיראטים שהגיעו למרות הסערה, ההופעה שטה בין מחוזות השאנסון הצרפתי, הקברט והנון סנס, כפי שכבר זכיתי להכיר בהופעות הקודמות של להקת הדמעות.

לפעמים, אולי מעט מההתרגשות, נשכחו המילים, אבל בקסם שנוצר במופע הזה הכל נמחל. הבריקו בהופעה נגני הלהקה יונתן מילר על שלל הכלים שניגן בהם (כינור, קלרינט, מפוחית, מנדולינה, קולות ואולי פספסתי עוד משהו) והמתופף דורון רפאלי שחצי הנחה את הערב וגם שר יחד עם אפיק- במיוחד אהבתי את הקולות שלו ב-"תוכי". יחד עמם ניגנו גם אלעד מוסקטל על הקונטרבס ותומר סאלם על האקורדיון.
הושמעו במופע זה שירים שטרם הושמעו בהופעות הקודמות, כגון "מזל טוב" שיוצא כעת עם האלבום וניכרת בו אווירה אחרת, אולי מעט יותר רצינית ועצובה אך עדיין ממתק שנסוניירי לאוזניים.

במופע התארחו אבי בללי מלהקת "נקמת הטרקטור" שגם חתום על הפקת האלבום, בשיר "משחק של דמעות", ואבי עדאקי, שותף מזה שנים לדרך האומנותית של להקת הדמעות, עם השירים "מאושר למדי" ו-"תפארת".

אחד משיאי הערב היה כשבנותיו של אפיק, שהיו בקהל, הסתובבו בקהל וחילקו מהעוגה שהכינו לכבוד אביהן. היה גם רגע חזק בו אפיק ציין כי השיר "ג'ולייטה של הרוחות" הוא על אהובה לשעבר שישבה בקהל.

עדאקי ואפיק, תמונע. צילום: דפנה טלמון
עדאקי ואפיק, תמונע. צילום: דפנה טלמון

בסוף הערב, כבר אחרי (הויתור על מה שהיה אמור להיות) ההדרן, הקהל החל לשיר בקולי קולות את הפזמון של "חתול מיילל", כמו בדרישה שהלהקה תשוב לבמה. אפיק השיב לכך בשיר חדש מאוד שעוד דורש עבודה לטענת אפיק אבל כבר עכשיו הוא סוחף- "מר מר הוא הגורל", שגם הוא חתיכת נונסנס כיפי.

בללי ואפיק, תמונע. צילום: דפנה טלמון
בללי ואפיק, תמונע. צילום: דפנה טלמון

חשוב לומר שהעיבודים נשמעים כעת מאוד עשירים, מאוד שלמים, גם כי הלהקה גדלה אבל גם מורגשת אווירה אחרת, הרבה יותר חיה מכפי שהייתה עם האקורדיוניסט ויטלי פודולסקי והכנר תומר מוקד, שאומנם עשו עבודה מדהימה כנגניו של אפיק בתחילת הדרך אך לא הורגשה מהם האנרגיה החיונית ותחושת החברות שנוצרה על הבמה בין הנגנים החדשים.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות שצילמה דפנה טלמון

וידיאו – הפלייליסט שהסריטה וערכה שיר אלוני

שיר אלוני

נולדתי בירושלים, 1984. גרה בתל אביב. כותבת שירים ומופיעה מגיל צעיר, למדתי כל מיני כלי נגינה אבל הכלים העיקריים שלי הם שירה וגיטרה. לפעמים גם על תופים ופסנתר. אחרי שנים רבות של הופעות, תואר בתקשורת וקולנוע, ניסיונות הפקה והתבשלות, הקמתי אולפן הקלטות ביתי ולמדתי במסלול הפקה עצמאי במכללת BPM. כיום אני מפיקה באופן עצמאי את החומרים שלי, אלבום הבכורה שלי "בר" יצא ביוני 2017 מתקלטת מדי פעם, בעיקר פ'אנק מכל העולם ודיסקו מכל הזמנים, מופיעה עם החומרים המקוריים שלי וכעת בונה מופעים מיוחדים עם מוזיקה שאני אוהבת. מנסה לרפא את העולם ואת עצמי, עם המוזיקה. כיום גם מנהלת את ”שדה“- מקום לצמוח בו.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d