מוזיקה על המסך

רוצה אותך במקום – הסרט

זה פוסט על איך הסכמתי לצפות בסרט ולפרסם את דעתי עליו, אז כן, בהתחלה היססתי, מה הקשר בין קולנוע לבלוג שלי, ולמה אני מסכים להטריח עצמי להקרנה תמורת סיקור, בסוף החלטתי ווט דה פאק, נלך, נצפה, אם יהיה שווה סבבה, אם לא אז נדווח, כך הגעתי בשבת בצהריים לדיזנגוף סנטר לקולנוע לב לצפות בהקרנת טרום טרום בכורה מקומית של הסרט "רוצה אותך במקום" - You Instead.

"רוצה אותך במקום" היא קומדיית רוק בריטית, המתרחשת על רקע פסטיבל T in the Park – מן הפסטיבלים החשובים והמגניבים בעולם המוזיקה הבריטי (במהדורת 2012 שלו, למשל, ישתתפו בין השאר הסטון רוזס, קסביאן וסנואו פטרול, הפסטיבל יתקיים בחודש יולי הקרוב..).

"רוצה אותך במקום" מציג את סיפורן של שתי דמויות המוצאות עצמן כבולות זה לזו במהלך הפסטיבל – אדם (לוק טרדווי) ומורלו (נטליה טנה).

אדם הוא סולן של להקת פופ מלוקקת למדי, ומורלו היא סולנית של להקת פאנק על טהרת הבנות בלבד. השניים לא מחבבים זה את זה בלשון המעטה, גם על רקע אישי וגם על רקע מוזיקלי, ופורץ ביניהם ויכוח סוער. איש כמורה שעד לעימות הזה מחליט ללמד אותם לקח ולחנך אותם לשיתוף פעולה והבנה. בהתאם לזאת, הוא כובל אותם זה לזה באזיקים, ומשליך את המפתח. כתוצאה מכך, הם תקועים אחד עם השני למשך הפסטיבל, ובין השאר נדרשים גם לבצע את ההופעה שלהם יחד.

מובן שעם הזמן, בהתאם למשאלתו של איש הדת, השניים לומדים כי יש להם הרבה יותר במשותף ממה שחשבו, והשנאה ההדדית מתחלפת בחיבה ואפילו באהבה.

או קי, עד כאן מידע רשמי, מכאן אנסה להעביר את החוויה האישית שלי –  ראשית, אני יצור אורבני, מספר פעמים שזומנתי להגיע ולסקר פסטיבלים בחיק הטבע וממש לא התאמצתי לצאת, הרי בסך הכל כולם מגיעים לנגן בתל אביב. הנסיון היחידי שלי בפסטיבלי מוסיקה בחיק הטבע מסתיים בצפייה מאות פעמים!!! בסרט אודות פסטיבל וודסטוק במהלך שירותי הצבאי (כן, הייתה לי מקרנת סופר 35 מ"מ בחדר בבסיס..)

שבת בצהריים, הסנטר מנומנם, קהל יוצא מהצגה מוקדמת, אנחנו נכנסים, חייב לציין את חדרי השירותים, אני בטוח שהאמפרי בוגרט וגרטה גרבו היו מתגלגלים בקברם לו ידעו שתצלומיהם מסמנים את שירותי הגברים והנשים במקום…

ההקרנה ממש פרטית, פחות ממניין צופים, הסאונד מצוין, מערכת דולבי וסראונד טובות עושות את זה, העלילה של הסרט קולחת, הוא צולם ממש במהלך קיומו של הפסטיבל כך שחלק גדול מהקטעים מהווים מסמך דוקו, העלילה שזורה טוב, המשחק לא רע בכלל, הופעת אורח של אל גרין, זמר הנשמה האפרו אמריקאי משנות השבעים המוקדמות בתפקיד הכומר, אולד סקול אמיתי, לא אכנס לפרטים רבים מידי רק אציין כי אחד השיאים בסרט הוא קטע הופעה של הגיבורה הקשורה לאדם באזיק, הוא קולט את האקורד של השיר ובידו החופשית מפלרטט עם האורגן שלה את השיר Tainted Love ונכנס בשירה ישר אל תוך הפזמון של להקת הבנות, מעין דו קרב מוסיקלי מפעים, סצנות נוספות טובות הן ההתרחשות אל תוך הלילה הארוך בין האוהלים, הברים הפזורים, השיכורים, ההתאהבויות לרגע, אווירת פסטיבל רוק אמיתית, שיאו של הסרט מגיע בקטע הסיום, קצת מלודרמטי, מרטיט את הלב אבל מנוהל נכון, הפי אנד.

המלצה – אם אתם אוהבים להתפלש באוהלים באינדי נגב או יערות מנשה, אם אתם חוסכים כסף לטוס כל שנה לפרימוורה, אם אתם באמת אוהבים וחיים את ההוויה של האלטרנטיב, העצמאי, המוסיקה החדשה, הצעירה, הנכונה, לכו על זה, לא תתחרטו.

קצת וידיאו…

הקטע שבו אדם גונב את ההצגה עם Tainted Love

ראיון עם שני כובי הסרט

ולסיום הנה הטריילר הרשמי

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

תגובה אחת

  1. סרט נחמד מאוד מאוד ! אני ממליץ גם באותו ז'אנר את "להרוג את בונו" – סרט שלא הייתי מתנגד שהיה הופך לדוקומנטרי…. הקטע המעניין הוא (כפי שציינת) הוא שהסרט הוא ברקע של הפסטיבל האמיתי. מה שמביא אותי להבנה שעשו מעט מידי סרטים דוקומנטרים על פסטיבלים גדולים בשנים האחרונות; אחד המעניינים והמג-נ-י-ב-י-ם זה הסרט מ-2009 על All Tommrow's Parties (http://www.amazon.com/All- Tomorrows-Parties-Various-Artists/dp/B002QXIMSQ) שמכיל לצד הופעות של גרינדרמן, סוניק יות', שאלק ומארס וולטה גם המון קטעי צילום מהפסטיבל עצמו, ראיונות עם באי הפסטיבל ומיני-דוקומנטרים על נושאים שונים (ביניהם, מחיר הבירה בפסטיבלים ופתרונות יצירתיים לבעיית השירותים).

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: