פס קול שבועי

סיפור שונה, איזו פאניקה…

כן, חברי ההרכב האוונגרדי, המצוין והמקורי "פאניק אנסמבל" חוזרים באלבום שני, הלהקה  האהובה עושה תפנית עלילתית בהרכב וסאונד מעודכנים ומשחררת שירים ראשונים, בקרוב מופע השקה, האזין, התענג ומצפה – יובל אראל.

פאניק אנסמבל, סיפור שונה. תמונה: יח"צ
פאניק אנסמבל, סיפור שונה. תמונה: יח"צ

 אתחיל בציטוט מתוך דיווח שלי אודות המופע האחרון של פאניק אנסמבל בו נכחתי, כפתיח:

מי שלא נכח מעודו בהופעה של האנסמבל לא יוכל להבין, זהו תבשיל בו נטמנים תבלינים שונים ומגוונים, מהצליל האלקטרוני הנובע ממקלדותיו של רועי ירקוני, המעבד המוסיקלי והאבא הרוחני..כפי שכינתה אותו יעל ק., עובר דרך מר בוריס מרצ'ינובסקי על האקורדיון, נראה קצת זחוח עד שאצבעותיו מרפרפות על הקלידים המפיקים צלילים משעשעים, עובר לגיטרה החשמלית של עומר הרשמן שהציג במהלך הערב כמה וכמה פירושים לדרך שבה יש לנגן על גיטרה חשמלית, ממשיך לחצוצרה של אדון דירק קונש, שגם מסייע בשירה, מדלג ישירות אל גליה חי על הוויולה היודעת ליבב, לצווח וגם, מסתובב דרך הריתם סקשיין של גיורי פוליטי בתופים ויונתן לויטל על הבס, ומזנק לקדמת הבמה אל דמותה השברירית של הגברת יעל ק. המנצחת על כולם בשירתה המיוחדת, הקול שלה נקי, חלק ומלטף משרה אווירה קסומה.

פאניק אנסמבל, המופע האחרון באוזן בר. צילום: יובל אראל
פאניק אנסמבל, המופע האחרון באוזן בר. צילום: יובל אראל

בשנת 2008 הושק אלבום הביכורים של ההרכב. פאניק אנסמבל סחפו אחריהם קהל מאזינים. היו אלו שילובים של קסם וכישוף שנחו כשתי וערב לאורכו ולרוחבו של אלבום הבכורה שנקרא על שם ההרכב "פאניק אנסמבל" – האנסמבל שהשכיל רועי ירקוני לחבר למוזיקה שהלחין נפח בה חיים רב-גוניים ומרגשים.

שלוש שנים חלפו מאז הושק אלבומם הראשון. בזמן הזה חקר רועי ירקוני, המנהיג ומלחין החומרים של ההרכב, יחד עם חברי הלהקה, את גבולות הסיפור המוזיקלי של פאניק. על ההפקה הוא אמון בשיתוף אבי בללי (נקמת הטרקטור), ותחת ידיהם נבנה אט אט האלבום השני "A Different Story" אשר יראה אור בשבועות הקרובים.

פאניק אנסמבל הם – יעל קראוס – שירה, רועי ירקוני – קלידים, גליה חי – ויולה, עומר הרשמן – גיטרות, יונתן לויטל – באס, בוריס מרצינובסקי – אקורדיון, דירק קונש – חצוצרה וגיורי פוליטי – תופים וכלי הקשה

לאחרונה שחררו חברי ההרכב שני שירים מתוך האלבום החדש, בואו להאזין.

מהשניות הראשונות של "Imaginary Insects", הסינגל הראשון מתוך אלבום שני להרכב המוערך פאניק אנסמבל, אפשר לשוב ולהתרפק בחוויה המוזיקלית הייחודית שבהאזנה להרכב.  "Imaginary Insects" הוא שיר אפל ומסתורי אותו מגישה יעל קראוס, הסולנית, בשירה מהפנטת בליווי מקצב מתגנב ותזמור מצמרר.

השיר "How Many Ways" הוא סיפור חדש, מסקרן וסוחף. יעל קראוס, הסולנית, מהלכת ביחד עם המאזין במשעולי השיר, מיתרי הכינור דואים אל על וצוללים בחזרה, מטה הקסם מרפרף בעדינות על מבוך הדרכים של פאניק אנסמבל. זהו הסינגל השני מתוך האלבום "A Different Story" שעתיד לצאת בימים הקרובים, אליו קדם הסינגל  "Imaginary Insects", שפתח את הסיפור הקסום של פאניק אנסמבל.

אכן, אי אפשר שלא להתאהב מחדש.

אז תרשמו ביומן – מופע השקת האלבום, בארבי ת"א, קיבוץ גלויות 52, תל אביב. מוצ"ש, 9/6, 21:00 פתיחת דלתות, כרטיסים 60/80 ש"ח, לחצו לרכישה מקוונת.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

2 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: