כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

עוזי נבון ומכרים יוצאים למסע הרפתקאות

מופע חגיגי ומ-ט-ו-ר-ף באוזן בר, עוזי נבון ומכרים חוצים את שנת 2011 ישירות לשנת 2012 באמצעות שירה, ריקודים, דברי הבל ושמחה אמיתית, היה, שמע, ראה, ראיין וגם צילם – יובל אראל ל"חדשות המוסיקה" והבלוג של יובל אראל.

עוזי נבון חוצה את השנים באצבע צרידה. צילום: יובל אראל
עוזי נבון חוצה את השנים באצבע צרידה. צילום: יובל אראל

כנסו למכונת הזמן הקרובה לאזור מגוריכם, חגרו את חגורת הבטיחות, הדקו את תפסי הקסדה לראשיכם ולחצו על מתג ההפעלה, לכשידלקו האורות הירוקים צאו למסע חוצה תקופות, דורות וזמנים…

עוזי נבון ומכרים הם אחת התופעות המיוחדות בתחום המוסיקה בארץ, שהתפתחו בחיפה בתקופת הזוהר של הלהקות הצבאיות. הם היו הלהקה הגדולה ביותר, שכללה כתריסר  נגנים אשר הצליחה לשלב בין סגנונות שונים, למלא מועדונים ברחבי הארץ ולסחוף אחריה גל מעריצים רב שהעלה אותם לדרגת "קאלט".

עוזי נבון. צילום יובל אראל
עוזי נבון. צילום יובל אראל

בחברת התקליטים "אנובה רקורדס", שעם אמניה נמנות להקות אלטרנטיביות מובחרות מחליטים להרים את הכפפה ולהוציא את האלבום המקורי  של עוזי נבון ומכרים, לאחר ששמו את ידיהם על הסלילים המקוריים השיקו את השירים על גבי תקליט וויניל לשמירה על הגרסה המקורית, ועל גבי תקליטור בעריכה דיגיטלית לטובת המאזינים המתקדמים יותר.  בעקבות ההצלחה המרשימה של התקליט והצאצא הקטנטון התקליטור מחליטים נבון והמכרים כי הגיע הזמן לאחד את הלהקה, ולצאת למסע הופעות .

עוזי נבון. צילום יובל אראל
עוזי נבון. צילום יובל אראל

בדרך לא דרך הצלחתי לעבור את כל המחסומים והחסמים ולראיין את עוזי נבון בכבודו ובעצמו, קראו כאן את מסכת השאלות והתשובות הבלעדיות

מהו סוד קסמך השרמנטי המפיל לרגליך נערות מכל קצווי הארץ?

עוזי – תודה.

בתור הרץ השומר על שלהבת שנות השבעים המיוחדות, השנים בהן צצו בארצנו כפטריות אחר הגשם שלל להקות, מהו העתיד הצפון לנו כמאזינים הממתינים ללהיטים חדשים ונושנים כאחת?

עוזי –  המכרים ואנוכי כאן כדי לשמור על הגחלת ולהביא בפני הקהל הישראלי שאוהב את זה גרובי, קצבי, מפתיע ומוזר את המילה האחרונה במוסיקה כיום. מי שמקשיב היטב יכול לשמוע בשירים שלנו את הצלילים החדישים שמצאנו באמצעות משחקים חדשים עם הסליל והתמחות במקלדות הסינתסייזר. תמיד אהיה כאן כדי להגיד את המילה האחרונה במוסיקה, אם מתוך התפתחותי האישית ואם מתוך פיתוחי הטכנולוגיה.

שמועות רבות נפוצו אודות מאבקים ממושכים בין חברי הלהקה המקורית שביקשו להצטרף למסע ההופעות המתוכנן עתה, האם ניתן להפריכן? או שמא אמת בדבר…

עוזי – הלהקה שלנו עברה תהפוכות מכף רגל עד ראש, כך שהיום ישנם מכרים ספורים שהיו איתי מההתחלה. ישנה ערגה מצידם של אותם חברי עבר לשוב לשורות המכרים ולנגן עימנו כמו בימים עברו, וגם אני, מוכרח להודות, מתגעגע לנגן לצד מוסיקאים רבים וטובים מהתקופות שהיו – ציון  צנעני, איתן וקס ויוסי כץ הם רק כמה מהשמות שעולים בראשי. אך הזמנים משתנים, המכרים באים והולכים, ולא לכל אדם יש את האנרגיה להיות חרוץ, זמין ומדוייק, שהם מצרכים קריטיים כדי להישאר במקצוע הזה. מי שאיתנו היום הם חבורה מוכשרת ומהודקת של מוסיקאים משכמם ומעלה, ומי שעזב – עשה זאת על אחריותו בלבד.

מהפכת הנוסטלגיה ושרשרת הקאמבק של כמה מטובי האמנים בארצנו מחזירים לתודעה הן למבוגרים והן לצעירים את אותו זוהר בתולי של מופעי שנות השבעים, האם בפיך בשורה מרעננת לתחום זה לקראת מסע ההופעות המתוכנן, האם צפויים לצופים מראות אקסטראווגנזים יוצאי דופן?

עוזי – אינני מעוניין להרוס את ההפתעות. בינתיים, כדאי לצפות בתשדיר ההסברה שהכנו לקראת המסע:

בנקודת זמן זו מתחבר בן ריפתין, איש מוסיקה, סאונד ומפיק בעצמו, שלא מכבר סיים מסע הופעות בכמה נקודות מעניינות בדרומה של ארצנו עם חברי "רוצי בובה" מלווים בכמה ארגזי בירה בדרך למופע חגיגי בו השיקו את אלבומם, ולוקח על עצמו את המשימה להכין את עוזי נבון והמכרים למסע ברחבי ארץ ישראל.

המסע המתוכנן יערך בחודש  ינואר  במהלכו  יופיעו עוזי נבון והמכרים בכל קצוות הארץ, מלווים בצוות ההפקה ובצלמים שיתעדו את המסע מתחילתו עד סופו. זוהי הזדמנות פז לקהל המרוחק מחיפה ומתל אביב ליהנות מהמופע של עוזי נבון ומכרים, וכן לקחת חלק בתשדירים המצולמים של "זך"! (החברה ששמה נודע בכל הארץ)

להלן התאריכים והשעות:

יום שלישי, ה10 לינואר בשעה 22:00 בחמדת ימים

יום רביעי, ה11 לינואר בשעה 20:00 במועדון הקצב בחיפה

יום חמישי, ה12 לינואר בשעה 20:30 ב,,אומה-בר" במודיעין

יום שישי, ה13 לינואר בשעה 22:00 בפונדק ,,הבאר" בצאלים

יום שבת, ה14 לינואר בשעה 22:00 בבית אבי-חי שבירושלים

בקרו באחד מהאירועים הללו  ותוכלו אף אתם לומר – הייתי, נהניתי, ואחזור שנית…

את הימים שלפני המסע עשו עוזי והמכרים בהכנות, ארזו שימורים, גרביים ולבנים נקיים, סדינים, ומקלות לאוהלים, אך לפני הכל הם הספיקו לסגור את השנה הישנה ולפתוח את השנה החדשה במופע גרנדיוזי ומ-ה-מ-ם בליל הסילבסטר (יימח שמו של צורר היהודים המושמד) באוזן בר בתל אביב, בחגיגה הזו גם אני הייתי, אני ועוד כמה מאות צעירים שרקדו, קפצו ושרו את כל מילות שיריו של עוזי, המכרים, הם כל כך הרבה, עד שלא יכלה הבמה מלהכילם, אי לכך נאלץ המתופף לעשות את מעשיו בתוך הקהל שהקיף את המערכת המשוכללת של תופיו ואף לטעום מנתזי זיעתו, גם המקליד על הפסנתר החשמלי הקרוי אורגן עשה את מעשיו צמוד צמוד לקהל הבנות שהתגודדו סביבו בפינה השנייה של האולם, ורק אני ועוד אי אלו צלמים נאלצנו לחטט רגלינו ימינה ושמאלה על מנת לתפוס את התמונה היפה יותר והמוצלחת יותר מפעילותו המיוחדת של עוזי נבון וצמד זמרותיו על הבמה. עוזי "לא וויתר על עצמו , כאשר ביקש לכבוש את ליבך עוד קצת"…מעת לעת אף יצא עוזי ממש אל הקהל, מגיש את המיקרופון למעריצים ומבקשם להשתתף בשירה, קפיצה נוספת עשה עוזי עת ניגש בעצמו אל האורגן העתיק בשולי האולם וניגן במו ידיו את אחד השירים…

ולסיכומו של עניין ראוי ואף רצוי לשבח ולהלל את מארקי  Fאנק שהיה אמון על התקליטייה המשוכללת וצמד הפטיפונים באמצעותם סייע רבות בהכנת מכונת הזמן למסעה בין שנה זו לשנה החדשה בשצף קצף של להיטי גרובי וסול היישר משנות השבעים הלוהטות.

לחצו לצפייה בגלריית הענק שכוללת שלל תמונות מהמופע הסנסציוני

כמה קטעים נבחרים ומובחרים מהמופע באוזן (בשל רעשי מוניטורים בשולי הבמה מומלץ ל"התעסק" עם הווליום מעת לעת…)

הערה: הכל במוחכם, הכל…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d