כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

האסיפה הכללית הבינלאומית באזור…

ליל שלישי, לא פעמיים, אלא ארבע פעמים כי טוב, ערב מוסיקאלי בחסות מנהלת תחום התרבות בנציגות מדינת ישראל באטלנטה ארה"ב עינת שאול, בהשתתפות כמה מטובי יוצרי המוסיקה בישראל – יאיר יונה, הקולקטיב, עוזי רמירז ולהקתו, יעל דקלבאום וג'ם מפתיע. מועדון "האזור", The Zone , הרכב 13 תל אביב. היה, שמע וראה וגם צילם – יובל אראל.

עינת, מהקונסוליה לרחבת המוסיקה, האזור. צילום: יובל אראל
עינת, מהקונסוליה לרחבת המוסיקה, האזור. צילום: יובל אראל

פרויקט ייחודי שיזמה עינת שאול, מנהלת לענייני תרבות בקונסוליה הכללית של ישראל באטלנטה, ארה"ב, בסיוע של כמה מהאמנים והמפיקים שנרתמו, קרם אמש עור וצלילים בבית המוסיקה החדש בדרום תל אביב – ה"אזור".  כמה מאות אנשים מתחום העשייה, היצירה וההפקה בסצנת המוסיקה הצעירה בתל אביב התקבצו יחד עם אנשי מקצוע ואוצרי אמנות מחו"ל על מנת לצפות ולהאזין לכמה מטובי המוסיקאים בישראל.

מדובר בנגנים שאפשר ללא  חשש להגדירם כמוסיקאים מוכשרים ומלאי חיים של ישראל היוצרים מוסיקה בסגנון בעל מאפיינים בינלאומיים, שימוש בשפה האנגלית וקריצה בינלאומית, אשר הופיעו  בפני קהל של "יודעי דבר" שהוזמנו באופן ישיר וללא פרסום פומבי אל מועדון ה"אזור" לערב מיוחד.

"האזור", לאחר שהייה ממושכת במעמקי המחתרת האורבאנית התל אביבית, ולאחר התמודדות לא פשוטה עם רשויות מסוגים שונים בעקבות אותה מחתרתיות, הועתק המועדון למבנה האחרון ברחוב הרכב 13, (כן כן, במקום בו עמד הברזילי הנודע) מבנה הנושק לשולי נתיבי איילון הרחק משכנים, לאחר שדרוג ועמידה בתקני רעש, מיקום, אוורור, חום ועשן וכעת ניתן להתרכז בייעודו האמיתי של המקום – מפגשים ומוסיקה.

בקהל היו אנשי התעשייה המרווים את הסצנה, השותפים לדיבור החדש המתהווה אודות התגייסות מפרגנת עבור המטרה הזו בדיוק – יצירת פלטפורמה יעילה יותר ואפקטיבית יותר לתייר את האומנים בחו"ל. מטרה שתתממש בסופו של דבר רק ע״י איחוד כוחות ועבודה רציפה יותר עם מקורות תמיכה ורשות כמו משרד החוץ, נספחי התרבות – המשמשים כמלווים אישיים , מפיקים והאמנים עצמם.

החיבור בין המיקום המיוחד, האמנים והקהל היווה נוסחה מוצלחת לערב שובר שגרה שהציג שילובים מפתיעים בין האמנים המשתתפים:

יאיר יונה, קלאסית, האזור. צילום: יובל אראל
יאיר יונה, קלאסית, האזור. צילום: יובל אראל

יאיר יונה – בפריטת "פינגרסטייל" על אקוסטיות וסלייד, יאיר יונה נוגע ללב באינטרפרטציה נדירה לפולק, רוק, והרבה דלתא בלוז, קאנטרי וג'אז. אל יאיר מצטרף בהמשך רועי ריק עם המפוחית המופלאה.

הקולקטיב, תמונה קבוצתית...האזור. צילום: יובל אראל
הקולקטיב, תמונה קבוצתית…האזור. צילום: יובל אראל

הקולקטיב – התנועה שהסעירה במות בעם ובגולה על שבעת מופלאיה הצטופפו על הרחבה בהובלת שני הראשים – עידן רבינוביץ' ורועי ריק – באנרגיה מתפרצת והמון כישרון, כאן מתגלה זהות ייחודית הנובעת מכל המקורות הנכונים של רוק, בלוז, אלקטרוניקה, ג'אז, ניו-פולק, Fאנק ואמריקנה. אושר צרוף עם קצוות מלנכוליים,  אמיתי לאורך כל הדרך.

עוזי רמירז, חשמל, האזור. צילום: יובל אראל
עוזי רמירז, חשמל, האזור. צילום: יובל אראל

עוזי רמירז – הגיטריסט המבריק עוזי "בלוזי" רמירז מצית את האווירה בפולק-גרוב-Fאנק-אמריקנה ורוקבילי שיוצרים יחד סאונד חדש\ישן משובח ומקפיץ. בהמשך המופע מצטרף עוזי לחגיגה של יעל דקלבאום.

יעל דקלבאום, פריטה, האזור. צילום: יובל אראל
יעל דקלבאום, פריטה, האזור. צילום: יובל אראל

יעל דקלבאום – מהקול המלאכי, דרך הפריטה המהירה על הגיטרה יעל דקלבאום מוליכה את הקהל בין מחוזות הבלוז והפולק הישנים והטובים, ביכולת שירה מרשימה מעולם האופרה ובתיבול נדיב של רגש והומור מיוחד. חומרים חדשים! אל יעל מצטרף אדם בן עזרא בקונטרבס, עוזי רמירז כבר אמרתי?….

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהאירוע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150420725214654.377568.721654653&type=1&l=f526006a03

והנה כמה רגעים מוצלחים של מוסיקה ללא פשרות, אני מתנצל מראש על איכויות הקלטת הסאונד, המסרטה הוצבה בתוך תוכו של הקהל…

יאיר יונה

אקולקטיב

עוזי רמירז

יעל דקלבאום

לא מספיק? אז הנה כמה אלבומים וקישורים למוסיקה שהאמנים הללו יוצרים ומבקשים לשווק אליכם

יאיר יונה

אקולקטיב

עוזי רמירז

 

 

יעל דקלבאום

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d