כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

האמנים למען החטופים

כנסיית השכל, יהודה פוליקר והיהודים נטלו חלק בעצרת למען החטופים במלחמה

אחרי שבמהלך השבוע האחרון מספר אמנים הגיעו אל מתחם משפחות החטופים בכיכר החטופים ברחבת מוזיאון תל אביב לאמנות כדי להביע עידוד תמיכה והצטרפות לדרישת שחרורם התקיימה אמש, מוצאי שבת 4.11.2023 עצרת תמיכה בחטופים ובני משפחותיהם. במהלך העצרת בה נטלו חלק אלפי אנשים תחת הקריאה – "להחזיר אותם עכשיו" הופיעו האמנים והלהקות – כנסיית השכל, יהודה פוליקר והיהודים שבנו של התאורן שלהם, גיא אילוז, נמנה על החטופים.

כנסיית השכל בעצרת למען החטופים. צילום מוטי קמחי
כנסיית השכל בעצרת למען החטופים. צילום מוטי קמחי
יהודה פוליקר בעצרת למען החטופים. צילום מוטי קמחי
יהודה פוליקר בעצרת למען החטופים. צילום מוטי קמחי
היהודים בעצרת למען החטופים. צילום מוטי קמחי
היהודים בעצרת למען החטופים. צילום מוטי קמחי

כך סיפר תום פטרובר מלהקת היהודים בתחילת הופעתם בפני הקהל הרב שמילא את הכיכר – "אני רוצה לספר לכם קצת על גיא אילוז, אנחנו מכירים את גיא בערך מגיל חמש-שש, אבל שמוליק שהיה התאורן שלנו מאז שאנחנו קיימים התחתן עם אמא של גיא, דוריס. אנחנו חיתנו אותם, אורית ואני, ואנחנו עם גיא.. זה כמו משפחה שלנו. כי הם החברים הכי טובים שלנו, אנחנו כל הזמן בטיולים ביחד, והוא גדל וגדל. בערך בגיל 22 – כי הוא מוזיקאי שמנגן בגיטרה – אמרנו לו, 'בוא תעבוד איתנו בינתיים', ומאז הוא איתנו. הוא כרגע לא איתנו, אבל גיא איתנו – הוא עובד איתנו, עובד בתור הבקליינר שלנו. כל הצוות, כולנו – גיא זה המשפחה שלנו. זה הילד שלנו. אחד האנשים הכי מתוקים, הכי מקסימים, הכי חמודים, הכי חכמים והכי מוכשרים שאנחנו הכרנו. גיא היה במסיבה, גיא נחטף, אני יודע מה זה בשביל שמוליק ובשביל דוריס, וגם בשבילנו. אנחנו מתפללים שהוא מחזיק מעמד ומחכים שהוא יחזור אלינו הביתה בשלום, בריא ושלם, אמן אמן אמן. כך גם כולם – לא רק הוא – כל מי שלא איתנו כרגע. מעצבן שיש לנו רק להתפלל, ההרגשה של החוסר אונים היא הרגשה נוראית".

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d