סיקור הופעות
כולל וידאו

פצ'ה קוצ'ה כפרה

מיזם האמנות והתרבות פצ'ה קוצ'ה בפעם ה- 23 בתל אביב, כבוד למגזר, כפרה

אמש התקיים הערב הראשון מתוך שניים (שתי הופעות כל ערב) של אירוע האמנות "פצ'ה קוצ'ה" בפעם ה- 23, במשכנו הנוכחי – היכל התרבות של תל אביב. האירוע מנוהל ונאצר על ידי ענת ספרן ואיתי מאוטנר בהפקת קבוצת Faza.

פצ'ה קוצ'ה הוא ערב אמנות ויצירה מרתק, שונה וייחודי, המפגיש אמנים, אנימטורים, צלמים, מעצבים תעשייתים, גרפיקאים, הוגים, רקדנים, מוסיקאים וכאלה שפשוט מסרבים להיכנס תחת הגדרה ברורה, על במה אחת. לכל אחד מהמציגים יש 6:40 דקות להביע את עצמו על במה.

Pecha Kucha Tel Aviv צילום יובל אראל
Pecha Kucha Tel Aviv צילום יובל אראל

איתי וענת הציגו בפני הקהל הרב אשר מילא את ההיכל עד אפס מקום, פרויקטים מעניינים, מוזרים, איזוטריים ואקספרסיוניסטים מתחומי חיים רבים ומגוונים שניהלו או יצרו סטודנטים מבתי ספר גבוהים לאמנויות השונות לצד מרצים, מחנכים ועוד.

כמובן שמידי שנה אנחנו מגיעים לאירוע על מנת לחוות את ההצצה הייחודית לאותם רגעים בהם עולים על הבמה אנשי עולם המוזיקה. כאן ארשום לכם.ן את השמות שנחרכו בתולדות הפרויקט כאשר היו בתחילת דרכן שכיום ברורה ומובנת לכל – האחיוות חיים מהטריו Aiwa כמו גם ויקטוריה חנה אמנית הפה, סיסטם עאלי, האחיות לוז, תזמורת ארמון בזמן, איגור קרוטוגולוב ותזמורת הצעצועים ועוד רבים וטובים.ות.

אז מי הפתיע אותנו אמש?

הרכב נגני כלי הקשת הקלאסי מקרית טבעון – Chill Piil בניצוחו של שון יו לון גלעד אשר לאחר פתיחת הכרות קצרה הפך להרכב המלווה את הראפר פלד שביצע את להיטו האחרון – "פילה פי כפרה".

המפיק המוזיקלי, אמן כלי הקשה וכלי מיתר מערב אפריקאיים, המתופף וחוקר התרבות ביבשת אפריקה בן אילון שהגיש קטע מוזיקלי עם שלל כליו כאשר משנתו האמנותית נפרשת על המסך הענק מאחור במילים ובתיעודים מתוך היבשת השחורה.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: