קליפים חדשים

דניאל רובין – הרגע הזה

המוזיקאית היוצרת דניאל רובין משיקה שיר נוסף מתוך האלבום שבדרך – "הרגע הזה", האזינו.

בדיוק לפני חודשים שיחררה הזמרת היוצרת דניאל רובין את "סוף סוף באמת", השיר הראשון מתוך אלבומה הבא, הרביעי במספר. את השיר החדש דניאל כתבה והלחינה, את העיבוד יצרה ביחד עם יוגב גלוסמן "יוגי" האחראי גם על ההפקה המוזיקלית כאן ובכלל שירי האלבום הצפוי.

בשיר החדש מבקשת דניאל רובין לשתף עם המאזינים רגעים שהיא נוצרת, מעין המשכו של השיר הקודם בו היא מגלה לנו אהבה חדשה. כעת היא הולכת ומספרת לנו גם על שינוי פיזי בחיים עם מעבר לדירה חדשה וההתמודדות עם השקט שנפל על העולם בעקבות סגרי המגיפה, הזדמנות לשים לב להמון פרטים קטנטנים בחיי היום יום. אני כל כך מבין אותה כי אני בעצמי אם תסלחו לי קצת מתגעגע לאותם ימים של שקט ושלווה וחופש אין סופי והרבה ים וחברים בלי לחץ של עבודה. אז זה סוד קסמה של דניאל שיודעת להפוך סיפורי פכים קטנטנים בדרך היום יום למנגינות ומילים שנעימים למגע האוזן והקשב.

כך דניאל על השיר החדש עם צאתו – "בזמן הסגר הראשון, ניר ואני בדיוק עברנו לגור יחד בדירה עם חלונות גדולים שהשקיפו לרחוב שומם לגמרי. הפער בין ההתרגשות הגדולה של המעבר לבין הכלום שבחוץ היה ענק. כל כך שמחתי לגלות שכשהחיים נעצרו לגמרי, הם נעצרו בדיוק בנקודה בה רציתי להיות, בבית שאני אוהבת עם איש שאני אוהבת. מאיר אריאל פעם כתב ״יש אדם שעושה לך צפוף, ויש אדם שעושה לך מרחבים״ ברגע ההוא הבנתי את זה לעומק, והרגשתי מרחבים. אני שמחה מאד שהצלחתי לתעד את הרגע הזה ולשמור אותו בקפסולת זמן בצורת שיר שמחה שהכנסתי את יוגי המדהים אל השיר, שגם הפיק אותו בצורה מופלאה וגם ניגן סולו גיטרה שבעיניי הוא לפנתיאון, את אלה ברק שברגע ספונטני ביקשה ממני לעמוד ליד החתולה שלה וצילמה, ואת דנה רוט שעשתה אנימציה כל כך מדויקת והצליחה להעביר בצורה כל כך מוחשית את העולם שהיה לי בראש. מקווה שתאהבו אותו ושיגיע אליכם ברגע הכי מדויק".

אני עוד זוכר את המופע של דניאל רובין במועדון בסקולה עליו השלום בעבר הלא רחוק טרום המגיפה, אז ביקשתי לנסות ולהגדיר את היצירה המוזיקלית של דניאל במילים הללו – "השירים של דניאל רובין הם בגדול מה שקרוי פופ ישראלי, אולם יש בהם מעבר להגדרה הכל כך פשוטה, בסיסית ולא אומרת כלום, האיכות בטקסטים של שיריה היא די יוצאת דופן בשדות הפופ הישראלי העכשווי, הייתי מתייג אותה יותר למחוזות הפולק פופ עכשווי ארצישראלי (אם יש כזו סוגה מוזיקלית), רוצה לומר שיש איכות ועושר שפה בנרטיבים הטמונים בתמלילים." גם כיום אני סבור שהתיאור הולם ביותר.  

דניאל אמורה להופיע במרץ הקרוב בירושלים, "תמול שלשום" ב 2 מרץ ובחיפה ב"גולדמונד" ב- 21 לחודש. אנחנו נמתין לגיחה מקומית בגוש דן…

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: