חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

האם פסטיבל Lollapalooza בדרך לישראל?

מנהלי חברת לייב ניישן ישראל מכריזים על מגעים להבאת הפסטיבל הבינלאומי לישראל, פרטים ראשונים

קבוצת בלוסטון המנהלת את לייב ניישן ישראל,  שהינה חלק מתאגיד הבידור והמוזיקה הגדול בעולם, הכריזה אמש כי בכוונתם לשנות את מפת המופעים והפסטיבלים בארץ באמצעות יצירת שיתופי פעולה בינלאומיים באזורנו.

אות הפתיחה ניתן עם הפקת פסטיבל LUNAR הנפתח היום בפארק הירקון לרגל חג הפורים ויכלול שלוש במות ענק עליהן יופיעו 18 די.ג'ייז. בלוח המופעים הצפוי של הקבוצה מצויים ההופעות  של מארון 5, ג'סטין ביבר, אינפקטד מאשרום, קאונטינג קרואוז, דיפ פרפל ועוד.

נכון להיום מתקיימים מגעים ראשוניים של לייב ניישן ישראל להבאתו של פסטיבל לולה פאלוזה לישראל. גיא בסר ממנהלי קבוצת בלוסטון מאשר את הנאמר ומבהיר כי מדובר בשיחות ראשוניות.

קבוצת בלוסטון נסמכת על הסכמי אברהם שמאפשרים שיתופי פעולה מסחריים באזור המזרח התיכון החדש ההופך לאטרקטיבי עבור להקות והפקות ענק, העובדה שאמנים יכולים להופיע בטווח זמן קצר גם לחופי המפרץ הפרסי בנסיכויות והממלכות הערביות וגם לחופי הים התיכון עושה את ההבדל בין מה שהכרנו עד עתה ולמה שיכול להוות פריחה ענקית לעולם המופעים בישראל כאשר אמנים בקנה מידה בינלאומי מהשורה הראשונה יגיעו לכאן, טווח הספוטים הזמין שהלך והתרחב החל מפארק הירקון ועד אתרי המופעים החדשים ממערב ראשון לציון ועד רעננה, קיסריה וכמובן מרכז הירידים בתל אביב רק יכול לסייע בהפקת אירועים גדולים.

יש לציין כי בשנת 2012 נוצרה ראשיתה של הבנה על הבאת פסטיבל לולהפאלוזה לישראל, במהלך מסיבת העיתונאים שנערכה בזמנו בשיקאגו ציין מארק גייגר מנהל בכיר בחברת  WME Entertainment, הסוכנות המייצגת את האליטה של האמנים בתעשיית הבידור וממייסדי הפסטיבל, כי –  "צרכני המוסיקה בישראל מאוד מתוחכמים. הקהל הישראלי הוא סקרן, מתעניין ובעל תיאבון עצום לבידור. מעולם לא היה כאן פסטיבל מוזיקה בסדר גודל שכזה. אני מאמין שהקהל הישראלי משתוקק לחוויה תרבותית עוצמתית שכזו". מי שעמד בישראל מאחורי הגישושים היו NMC יונייטד ופלאג הפקות. בסופו של תהליך הרעיון נגנז.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: