חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

להקת דיפ פרפל כנגד הפלישה הרוסית לאוקראינה

חברי להקת דיפ פרפל, האמורים להגיע לישראל למופע בחודש מאי, יוצאים בקריאות להפסיק את הפלישה הרוסית לאוקראינה וביצוע פשעי מלחמה.

להקת דיפ פרפל ביטלה את המופעים הקרובים שלהם באוקראינה וברוסיה, שהיו אמורים להתקיים בתאריך 31 במאי בקייב ובתאריך 4 ביוני במוסקבה, בהתאמה, על רקע הפלישה הצבאית של רוסיה למדינה השכנה. במקביל לביטולים, כל חמשת החברים הנוכחיים בלהקה פרסמו הודעות באתר הרשמי של הלהקה ובעמודי המדיה החברתית בנוגע למצב הקשה, המסרים גם מלווים במילים לשיר "Child in Time" בהשראת המלחמה הקרה של הקבוצה משנת 1970. כזכור להקת דיפ פרפל צפויה להגיע לתל אביב במאי 2022 ולהופיע בהיכל מנורה מבטחים בהפקת קבוצת בלוסטון ולייב ניישן ישראל.

 Sweet child In time, you'll see the line, The line that's drawn between Good and bad, See the blind man Shooting at the world, Bullets flying, Taking toll. If you've been bad, Lord I bet you have, And you've not been hit By flying lead, You'd better close your eyes, You'd better bow your head, Wait for the ricochet

כמה מילים מנגן הבס רוג'ר גלובר – "כמו מוזיקאים רבים, ביצענו מדי פעם קונצרטים פרטיים למעריצים במדינות שונות. אנחנו להקה א-פוליטית ובשום אופן לא הייתה כוונתנו אי פעם פוליטית. זו הייתה מוזיקה. הימים האלה שונים. אנו מגנים את הצבא של פוטין על הזוועות לגברים, נשים וילדים חפים מפשע באוקראינה. ואנחנו מתנצלים בפני המעריצים הרוסים והאוקראינים שלנו שההופעות בוטלו. אנו חיים בתקווה שנוכל לקיים את התאריכים הללו בעתיד."

וכך הקלידן דון אייריי – "צפייה בחדשות שטילים רוסיים הרסו זה עתה את בית האופרה בכיכר החירות בחרקוב, שם הופיעה להקת דיפ פרפל כמעט בדיוק לפני 20 שנה, זכור עבור איאן גילאן שלבש טוטו שמצא בארון ההלבשה והכריז על עצמו "סגול עמוק בשמל". לציוד שמגיע ב-19:00 ואיכשהו להופעה שמתחילה ב-20:00, למכשיר זקן שמנסה לבדו לגרום לקהל הצעיר לשבת אחורה במהלך הסט בהתלהבות כזו שחטף התקף, ולמחרת בדרך חזרה ל שדה התעופה אני שואל על פסל "זה לנין?", רוג'ר גלובר השיב, "טוב זה בהחלט לא מקרטני". יום אחר היום כתבתי זה עתה לדמיטרי מדבדב, נשיא לשעבר וכיום ראש מועצת הביטחון הרוסית, והחזרתי את החתימה שנתן לי בארוחה"

כך הזמר איאן גילן – "אם ביטוי אומר שלעולם לא נראה שוב את חברינו הרוסים, אז זו הקרבה גדולה, אבל שום דבר לעומת לעולם לא לראות שוב את חברינו האוקראינים שנהרגים כדי לספק את השאיפות הפסיכופטיות של המנהיג הרוסי. הייתי רוצה לראות רוסים ברחובות במיליונים שלהם, כדי להראות את הסלידה שלהם מהפלישה לאוקראינה, והייתי רוצה לחלום שמהר מאוד, רוסיה תוכל למצוא איזו מנהיגות מודרנית שתחזיר אותם לעולם כידידים. יש לנו כל כך הרבה במשותף."

ומפיו של המתופף המיתולוגי והוותיק איאן פייס – "מה שקורה הוא מעבר למצוקה. זה פלילי וצריך להתייחס אליו ככזה. הפלישה של צבא פוטין לאוקראינה, (כי זה מה שזה), אני מקווה שתתברר כמפלה הסופית שלו. ומי ש"מתפקד מנטלית במאה ה-21", יכול להוביל את העם הרוסי בחזרה לחיק העמים."

ומסכם הגיטריסט סטיב מורס – "תמיד חשבתי שמוזיקה צריכה להיות לא פוליטית, ולחצות כל גבול בתור השפה האוניברסלית. כאזרח של מדינה מפולגת עמוקה, דבר אחד כאן שכולם מסכימים עליו הוא: עצור את ההתקפה הזו על מדינה שפירקה מרצונה את הגרעין שלה כדי לספק את כל השחקנים הגדולים. עצרו, הורידו את הרובים, הסתובבו לאחור, עזרו לאחרים בדרך חזרה!"

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: