כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

אלדד ציטרין – עוד כותב לך שירים

אלדד ציטרין עם שיר נוסף בעברית בדרך לאלבום חדש - "עוד כותב לך שירים", האזינו

המוזיקאי המולטי אינסטרומנטליסט, היוצר, מלחין ומפיק מוזיקלי אלדד ציטרין משיק שיר חדש, השני במספר מתוך אלבום בשפה העברית עליו הוא עובד בשנה האחרונה. אחרי ששילב כוחות עם אמילי קרפל בדואט  "נוח לי", הוא משתף פעולה עם הפזמונאית שחר הדר בשיר חדש – "עוד כותב לך שירים" תוך כדי המשך שיתוף פעולה עם המפיק המוזיקלי ניר מימון (דודו טסה, נרקיס, מירי מסיקה פבלו רוזנברג ועוד).

את הקליפ המלווה את השיר יצר אלדד במצלמת הטלפון שלו, דרך עיניו במהלך סיבוב הופעות שלו בצרפת. כשחלק מהקלטת השיר בעצם נעשית בחדר בית המלון שלו.

כך אלדד על השיר והחיבור עם הדר – "סגר ראשון, אחת בלילה במרפסת, אני לוקח גיטרה וטקסט ששחר הדר בדיוק שלחה לי ומתחיל להלחין, זה זורם יחסית מהר, ואחרי שאני מקליט סקיצה אנחנו מתחילים לחשוב למי השיר הזה יכול להתאים? אולי לזמר הזה, אולי להוא, אולי…. ושחר אומרת לי בשיחות שלנו פעם אחרי פעם – ציטרין, מה יש לך? אתה שר את זה כל כך אמיתי וכנה, תיקח את זה! אתמול בלילה הבנתי, החשש שלי לבצע את השיר הזה היה בגלל שהוא נכתב כל כך מדוייק עלי, שפשוט לא הצלחתי להודות בזה. תודה שחר, על המילים המדוייקות ועל זה שהתעקשת שאשמור את השיר לעצמי. שנה וחצי אחרי, אני בטור הופעות בצרפת, מחליט לתעד עם הטלפון בערך הכל, כולל את הרגעים שאני מקליט רעיונות וחלקי עיבוד לשיר הזה בחדר המלון. ניר מימון דייק את מה שיש לי בראש והפיק איתי את המוזיקה, אקו קריאייטיב ערכו את הוידאו, עכשיו זה שלכם."

וכך שחר הדר על השיר – "באלדד ציטרין התאהבתי לראשונה כששמעתי את ״לבחור נכון״, השיר המדויק שכתב והלחין עם אמיר דדון ומשם הדרך לאהבה רצינית וארוכה הייתה קצרצרה. האיש הזה, כמה כשרון יש באיש הזה, כמה סטייל ושוני ומקוריות.. איך אפשר שלא להתעלף עליו ולכתוב לו שירים ?! את ״עוד כותב לך שירים״ כתבתי לפני שנה וחצי במן זווית זמן כזו בה נשבעתי ברצינות שדי ואיכשהו כמו שאיכשהו תמיד קורה, חצי מבט, שלושה אנשים ומחשבות על שירים ורגעים משכו אותי למעלה מכל השבועות הרציניות שלי. תודה אלדד שבראת עבורנו את הפלא הזה. ותודה לניר מימון המגה מוכשר על הפקה מלטפת ומדויקת."

בתאריך 24 במרץ יקיים אלדד ציטרין מופע אוזניות במרכז ענב בתל אביב כשהוא יארח את פרויקט ילדי המוזיקה של יפו, כרטיסים זמינים כאן.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d