קליפים חדשים

אדוניה – נושמת

הזמרת עדי אדוניה משיקה שיר בכורה - "נושמת", האזינו

את הזמרת והיוצרת עדי אדוניה פגשתי לראשונה באירוע "לילה לבן" שהתקיים ביולי 2017 בכיכר בית העיר בתל אביב, היא התארחה בהופעתו של גילי יאלו, מהרגע הראשון הבנתי שמדובר בסוג של פצצת גרוב אמיתית. המפגש הבא היה כשנה לאחר מכן במסגרת ועידת המוסיקה הבינלאומית של בית הספר למוסיקה בקריה האקדמית אונו, עדי, סטודנטית בקריה. היא פשוט זינקה מתוך הקהל, עלתה לבמה, התיישבה ליד הפסנתר ובצעה שיר שהיא כתבה והלחינה, שמו של השיר "נושמת".

השבוע היא החליטה סוף סוף לשחרר את השיר שנכתב והולחן על ידה בהפקתו המוזיקלית של אורן עמנואל לרשתות ולתחנות הרדיו.

כך עדי אדוניה על השיר – "בחדר לוטוס כתבתי את עולמי ולא התיישרתי. קפצתי. שברתי ולפעמים גם עייפתי. הניגון הפנימי רוצה לצאת וכך הגיע 'נושמת', שיר אהבה לאהוב ההוא, זה ששבר לי את הלב בדירה שכורה ובמקביל בנה לי עולם שלם. מזכיר כמה קרוב. כמה רחוק. שמזכיר לי את החוף. את "נושמת" כתבתי בסערה. אש בעיניים. לבדי עזבתי את העיר אשדוד לעיר הגדולה. רצתי כל הזמן. חלמתי תוך כדי. הרוגע התחלף לו בשדים שלא נותנו לי מנוח. פגשתי אישה אחת שהדליקה לי אור. תודה ענקית לכל מי שלקח חלק ביצירה הזו ומעורר בי השראה גדולה! אוהבת ומאחלת לכל אחד למצוא את האחד שישמע אותכם בסוף היום. אדוניה"

בקרוב תצא אדוניה במופע להקה אינטימי עם חומרים טריים מתוך האלבום שבדרך, המבטא את עולמה הספוג בתרבות הישראלית המגוונת בסגנונות ושפות שונות לצד כתיבתה והלחנתה המתבטאים ברגעים של שקט לבין האנרגיה הגבוהה המאפיינת את אפריקה. כדאי לעקוב.
 

 
וכמובן את הגרסה הראשונית

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: